3. Юнайтед наказа Интер на "Олд Трафорд" и се класира на четвъртфинал

Юнайтед наказа Интер на "Олд Трафорд" и се класира на четвъртфинал

Роналдо, Бербатов и компания направиха мечтата за 5 трофея през този сезон още по-реална

Отборът на Манчестър Юнайтед направи първата голяма стъпка към защитата на трофея им в Шампионската лига от миналата година. Димитър Бербатов и компания надиграха тима на Интер с 2:0 на "Олд Трафорд" и заслужено се класираха на четвъртфинал. "Нерадзурите" опитаха да противодействат на "червените дяволи", но момчетата на Жозе Моуриньо не се оказаха достатъчно силни.

Срещата започна с вихрен натиск на домакините и още в 4-та минута "Олд Трафорд" изригна, след като Неманя Видич вкара поредния си гол с глава през този сезон. Сърбинът се извиси над всички в наказателното поле, след изпълнение на ъглов удар и с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Жулио Сезар. Голът даде криле на домакините и те продължиха да атакуват, но не създаваха много чисти положения. В 15-ата минута Димитър Бербатов опита удар от въздуха от границата на наказателното поле, но шутът на българина бе твърде слаб и не затрудни Жулио Сезар. Пет минути по-късно домакините на 2 пъти имаха претенции за игра с ръка първо на Самуел, а после на Станкович, но съдията си замълча и остави играта да продължи.

Интер се посъбуди и в 29-ата минута можеше да върне попадението, но удар с глава на Златан Ибрахимович срещна напречната греда. Майкон центрира от фаул на главата на шведа, но ударът на Ибра тупна пред вратата и след това се отби в гредата. В 36-ата минута Деян Станкович стреля страхотно от воле от далечно разстояние, но Ван дер Сар спаси, а главният съдия не видя играта на холандеца и отсъди аут. Две минути по-късно Джон О'Шей направи непростим пропуск. След хубава атака на "червените дяволи", бранителят излезе сам срещу Жулио Сезар, но стреля слабо и вратарят на гостите спаси. Минута по-късно пък Интер можеше да изравни. Ибрахимович изведе чудесно Станкович, но сърбинът от непосредствена близост прати топката високо над вратата. В следващата атака гостите отново имаха шанс да отбележат, но удар на Ибрахимович по диагонала премина на сантиметри от десния страничен стълб. В последната минута на полувремето първо Ван дер Сар спаси удар на Майкон от далеч, а малко след това бомбен шут на Уейн Рууни премина встрани от целта.

Второто полувреме започна с натиск на Интер и още в 46-ата минута Марио Балотели стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина в страни от вратата. Само 3 минути по-късно обаче домакините нанесоха своя удар. След продължителна атака на "червените дяволи", Уейн Рууни центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо ипревари защитата на Интер и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Жулио Сезар за 2:0.

Задачата на Интер стана изключително трудна. "Нерадзурите" трябваше да вкарат минимум 2 гола и да не допуснат трети. В 50-ата минута силен удар на Камбиасо бе спасен от Ван дер Сар. Малко по-късно в игра се появи и Адриано, и така гостите вече играеха с 3-ма нападатели. Само секунди, след като се появи в игра, Императора можеше да върне едно попадение. Бразилецът засече с акробатичен удар центриране на Камбиасо, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на домакините. Оборотите вече бяха вдигнати и в следващата атака пред Димитър Бербатов се откри страхотна възможност. Рууни стреля силно от границата на наказателното поле, Жулио Сезар спаси, но топката попадна в Карик, който чукна към Бербатов. Българинът се озова очи в очи с вратаря на Интер, но стреля слабо и Сезар спаси. Малко след това Роналдо опита удар с левия крак, но топката премина встрани от вратата. В 63-та минута Рууни отново пробва удар от далеч, но отново Жулио Сезар бе на своето място.

Интер започна да търси и удари от далеч, но опитите на Златан Ибрахимович и Адриано се оказаха твърде неточни. В 73-та минута Ибрахимович можеше да отбележи, но Евра игра с топката малко преди тя да стигне до шведа и така ударът на Ибра излезе в аут. В 80-ата минута отново шведа опита удар след подаване на Кордоба, но изстрелът на Ибра бе твърде слаб и не затрудни Ван дер Сар. Атаките на Интер така и не започнаха да вещаят опасности, а в 84-та минута Жулио Сезар отново спаси своя отбор, след като отрази удар от 35 метра от фаул на футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година Кристиано Роналдо.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и Манчестър Юнайтед се класира заслужено на четвъртфинал с общ резултат 2:0. Интер пък отново напусна турнира рано, рано. За Жозе Моуриньо и компания остава само да се концентрират в мачовете до края на сезона в Серия "А" и да задържат солидния си аванс на върха.

Манчестър Юнайтед - Интер 2:0