3. Юнайтед окупира върха след 2:1 над Болтън на "Олд Трафорд"

Юнайтед окупира върха след 2:1 над Болтън на "Олд Трафорд"

Бербатов игра цял мач и затвърди добрата си форма с отлични отигравания срещу "свинските крачета"

Шампионът Манчестър Юнайтед постигна важна победа с 2:1 при домакинството си на коравия тим на Болтън от 9-ия кръг в английската Висша лига, като по този начин възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън отново се изкачиха на върха във временното класиране, след като Челси загуби своето гостуване на Астън Вила по-рано днес. „Червените дяволи” поведоха с 2:0 още през първата част и по всичко личеше, че ще спечелят лесни три точки, но момчетата на Гари Мегсън изиграха отлично второ полувреме и успяха да стигнат до почетно попадение, но нищо повече. Димитър Бербатов пък игра цял мач за домакините и направи няколко отлични отигравания, гарнирани със страхотни извеждащи подавания.

Юнайтед започна по-силно мача и успя да поведе още в 5-ата минута. Майкъл Оуен стреля слабо с глава, топката рикошира в тялото на Зат Найт и се оплете в мрежата на Яскелайнен за 1:0. Домакините продължиха с по-добрата си игра, а пробивите на Райън Гигс по лявото крило се оказаха непосилна задача за бранителите на Болтън. Уелсецът създаде няколко добри положения, които обаче бяха пропилени от Валенсия и Оуен.

Бербатов пък отново играеше в ролята на плеймейкър и раздаваше отлични пасове на своите съотборници. Стигна се до 33-ата минута, когато „червените дяволи” успяха да вкарат втори гол на своята сметка. Антонио Валенсия направи отлично двойно подаване с Гари Невил, отскубна се в половината на гостите и от около 10 метра простреля Яскелайнен за 2:0, като този резултат се запази до края на полувремето.

През втората част домакините продължиха да бъдат по-добрият тим на терена и непрестанно носеха напрежение пред противниковата врата. Бербатов, Гигс и Оуен играеха отлично, а в 61-ата минута българинът изведе отлично Валенсия, който обаче се засуети и не успя да вкара втория си гол в мача.

С течение на времето гостите от Болтън се поотвориха в търсенето на гол и стигнаха до такъв в 75-ата минута на срещата, когато Тейлър засече центриране на Кевин Дейвис и успя да намали на 2:1. Силите на гостите обаче не достигнаха за нещо повече от почетна загуба и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Юнайтед отново се върна на първото място с актив от 22 точки, 1 пред Челси, който загуби на „Вила Парк” по-рано днес. Болтън пък е 13-и с актив от 8 точки.

Манчестър Юнайтед – Болтън 2:1

1:0 Найт (авт) 5’
2:0 Валенсия 33’
2:1 Тейлър 75’

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд, Еванс, Евра (О’Шей 83’), Валенсия, Карик, Андерсон (Скоулс 86’), Гигс, Оуен (Уелбек 83’), Бербатов

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Болтън
: Яскелайнен, Рикетс, Найт, Кейхил, Самуел, Йонг (Класнич 53’), Коен (Дейвис 63’), Муамба (Башам 76’), Гарднър, Тейлър, Дейвис

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1