3. Юнайтед отърва кожата срещу Съндърланд за 2:2 на "Олд Трафорд", отличен Бербатов с уникален гол

„Червените дяволи” отново се спасиха в края, този път с автогол на Антон Фърдинанд

Шампионът Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 при домакинството си на Съндърланд от 8-ия кръг в английската Висша лига. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но „червените дяволи” на два пъти се домогваха до изравняването, като крайното 2:2 дойде в 93-ата минута с автогол. Българинът в редиците на Юнайтед Димитър Бербатов игра цял мач, бе сред най-добрите за своя отбор и вкара феноменален гол с подобие на задна ножица за 1:1.

Изненадващо или не, гостите от Съндърланд започнаха по-добре срещата и успяха да открият резултата още в 7-ата минута. Техният голмайстор Дарън Бент пое топката пред наказателното поле, нагласи я на десния си крак и с премерен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Бен Фостър за 0:1.

След гола, „червените дяволи” взеха инициативата в свои ръце и започнаха да редят атака след атака. Нани, Рууни и Бербатов комбинираха много добре по между си и тормозеха отбраната на гостите, но до чисти голови положения така и не се стигаше. За сметка на това при една от редките си атаки в 28-ата минута Съндърланд можеше да вкара втори гол, но удар на Кенуайн Джоунс от дъгата бе спасен от Бен Фостър.

До края на полувремето Юнайтед упражни сериозен натиск, но така и не стигна до чисто голово положение пред вратата на Крейг Гордън и резултатът остана непроменен. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на гостите от Съндърланд.

През втората част момчетата на Сър Алекс Фъргюсън излязоха пределно мотивирани на терена в търсене на изравнителното попадение и стигнаха до него още в 51-ата минута. Първо удар на Рууни от 2 метра бе париран от Гордън, но топката достигна до Джон О’Шей на десния фланг, той центрира в наказателното поле, където Димитър Бербатов направи ефектно изпълнение, подобно на задна ножица, и заби топката в долния ляв ъгъл на вратата на Гордън за 1:1.

Натискът на „червените дяволи” продължи и в следващите минути пред вратата на Съндърланд бе доста горещо, но пропуски направиха Дани Уелбек и Уейн Рууни. Така се стигна до 58-ата минута, когато Съндърланд отново успя да поведе в резултата, напук на всякаква логика във футбола. Кенуайн Джоунс изпревари Бен Фостър при едно дълго центриране и с глава вкара топката в мрежата на Юнайтед за 1:2.

В оставащите минути „червените дяволи” наложиха тотален териториален натиск, но отбраната на Съндърланд действаше повече от безотказно. Бербатов, Рууни и компания разиграваха добре топката пред наказателното поле на противника, създаваха напрежение, но не и чисти голови положения. Стигна се до 85-ата минута, когато Киърън Ричардсън си изкара глупав втори жълт картон за разкарване на топката и остави своя тим с човек по-малко на терена.

Така, останали с човек повече на терена, футболистите на Манчестър Юнайтед натиснаха максимално своя съперник и стигнаха до изравнителния гол в третата минута от добавеното време на срещата, когато Патрис Евра шутира, топката се отклони в крака на Антон Фърдинанд и влетя в мрежата на Гордън за крайното 2:2. В следващите 2 минути пред Юнайтед се откриха нови възможности, но Рууни, Бербатов и Видич не се възползваха от мелето пред вратата на Гордън.

Така с това равенство Юнайтед остава на върха с актив от 19 точки, с 1 повече от втория Челси, който може да се завърне на върха при успех над Ливърпул утре. Съндърланд пък остава 6-и с актив от 13 точки.

Манчестър Юнайтед – Съндърланд 2:2
0:1 Бент 7’
1:1 Бербатов 51’
1:2 Джоунс 58’
2:2 Фърдинанд (авт) 90+3’

Манчестър Юнайтед: Фостър, О’Шей, Еванс, Видич, Евра, Нани, Флетчър (Карик 71’), Скоулс (Андерсон 46’), Рууни, Уелбек (Валенсия 71’), Бербатов

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Съндърланд
: Гордън, Бардсли, Търнър, Фърдинанд, Ричардсън, Малбранк (Макарти 86’), Кана, Кетърмоул, Рийд (Хендерсон 74’), Бент, Джоунс (Кембъл 84’)

Мениджър: Стив Брус

Жълти картони: Флетчър, Скоулс (Манчестър Юнайтед), Бардсли, Фърдинанд, Ричардсън (2) (Съндърланд)

Червени картони
: Ричардсън (Съндърланд)

Съдия
: Алън Уайли

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1