3. Юнайтед отново триумфира в Москва - 1:0 над ЦСКА

Юнайтед отново триумфира в Москва - 1:0 над ЦСКА

Бербатов игра цял мач за "червените дяволи", изкара си жълт картон за симулация и даде асистенцията за победното попадение в края на срещата

След като през май 2008 година спечели титлата в Шампионската лига насред Москва, английският шампион Манчестър Юнайтед днес отново имаше поводи за радост в руската столица. Момчетата на Сър Алекс Фъргюсън постигнаха много трудна победа с минималното 1:0 при гостуването си на ЦСКА (Москва) в мач от група "В" на Шампионската лига. Срещата на изкуствения терен на стадион "Лужники" премина изключително равностойно, но във финалните минути "червените дяволи" показаха рогата си и благодарение на класата си успяха да спечелеят ценни три точки. Димитър Бербатов пък бе много тих през първата част, но през втората се активизира и даде асистенцията за победното попадение, което бе дело на Антонио Валенсия.

Началото на мача бе доста скучно - двата отбора бяха излезли със схеми с по петима полузащитници и играта се водеше предимно в средата на терена. ЦСКА и Юнайтед по-скоро се разузнаваха един друг в първите 30 минути, отколкото да създават каквито и да е положения. Все пак гостите от Манчестър владееха повече инициативата, но пробивите на Нани и Валенсия по крилата не впечатлиха особено и не затрудниха отбраната на домакините. Димитър Бербатов пък бе напълно изолиран от играта и почти не играеше с топката.

Като цяло активът на гостите за първата част се изчерпва с два далечни удара на Нани и Скоулс, докато домакините от ЦСКА така и не затрудниха Едвин Ван дер Сар, като изключим един удар на Милош Красич, който премина встрани от вратата.

През второто полувреме отборът на ЦСКА опита да натисне именития си съперник и пробивите на Красич и Дзагоев зачестиха, но не доведоха до нищо по-опасно пред вратата на Юнайтед. Гостите пък контролираха топката в средата на терена, но в атака не се случваше нищо по-интересно. В 52-ата минута пък Бербатов получи единствения жълт картон в мача, заради симулация при падане в наказателното поле на ЦСКА. Времето си минаваше, а двата отбора играеха по-скоро да не загубят, отколкото да спечелят.

В самия край на срещата обаче Сър Алекс реши да рискува, пусна втори нападател в лицето на Майкъл Оуен и това даде резултат. Първо Нани стреля опасно с плонж, но Акинфеев спаси. В 82-ата минута гостите сътвориха отлична атака. Валенсия направи едно двойно подаване с Бербатов, след това на два пъти си размени пасове с Нани на малко разстояние, след което стреля силно с десния крак, но топката рикошира в гредата. Малко преди края на мача "червените дяволи" нанесоха своя удар. Нани центрира опасно в наказателното поле, Бербатов свали с глава към Валенсия, който от воле прониза Акинфеев за крайното 0:1.

Така с тази победа Манчестър Юнайтед и Бербатов вече имат 9 точки в актива си и заемат първото място в група "В". ЦСКА пък е трети с 3 точки в актива си. По-късно днес в другия мач от групата един срещу друг на немска земя се изправят шампионите на Германия и Турция - Волфсбург и Бешикташ.

ЦСКА (Москва) - Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Валенсия 86'

ЦСКА: Акинфеев, Семберас, Игнашевич, А. Березуцкий, В. Березуцкий, Одия, Рахимич (Карвальо 90'), Шенников (Мамаев 62'), Красич, Дзагоев, Нечид (Пилиев 73')

Старши треньор: Хуанде Рамос

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд (Браун 57'), Видич, Фабио (Карик 88'), О'Шей, Валенсия, Скоулс (Оуен 71'), Андерсон, Нани, Бербатов

Старши треньор: Сър Алекс Фъргюсън

Жълти картони: Бербатов (Манчестър Юнайтед)

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1