3. Юнайтед победи само 1:0 неориентирания Арсенал на "Олд Трафорд"

Юнайтед победи само 1:0 неориентирания Арсенал на "Олд Трафорд"

Алмуния спаси Арсенал от разгром през първото полувреме, Бербатов игра 23 минути

Манчестър Юнайтед взе преднина от 1:0 срещу Арсенал след първия полуфинален двубой между двата тима в Шампионската лига, който се игра на "Олд Трафорд". Домакините мачкаха лондончани през целия мач, но успяха да вкарат само един гол, дело на О"Шей в 18-ата минута. Българският национал на Юнайтед Димитър Бербатов влезе като резерва в 67-ата минута и се отличи с няколко фирмени отигравания, а в герой за Арсенал се превърна вратарят Алмуния, който запази надеждите на тима си живи.

Юнайтед започна много надъхано срещата и можеше да открие резултата още във 2-ата минута. Тогава Флетчър центрира към Рууни, който насочи топката с глава в обратния ъгъл на Алмуния, но испанецът с последни усилия спря пътя й към мрежата. В 16-ата минута и Тевес бе безсилен пред невероятния рефлекс на вратаря. О’Шей центрира перфектно към аржентинеца, който стреля без забавяне, а Алмуния изби с котешка пъргавина изстрела му, както и последвалата добавка. Две минути по-късно обаче престъпната небрежност на лондонските защитници нямаше как да не бъде наказана. След центриране от корнер топката се озова в краката на Флетчър, който финтира защитник до аутлинията и центрира към О’Шей, който забоде топката под гредата за 1:0.

В минутите след гола „червените дяволи” продължиха да мачкат ошашавения противник. Не бе изминал и половин час игра, когато Тевес центрира от десния фланг към Роналдо, който от малкия пеналт стреля с глава само, за да види как Алмуния прави поредното си феноменално спасяване. Минутата бе два 29-а, а изрусеният вратар вече на 6 пъти спасяваше „артилеристите”.

Гостите опитаха да изнесат играта по-напред, но губеха изцяло сблъсъка в средата на терена, където Карик, Флетчър и Андерсон бяха пълни господари.  За разлика от вихрените начални минути, втората част започна по-спокойно. Първата по-сериозна опасност в нея бе в 60-ата минута, когато комбинация между Рууни и Роналдо позволи на Андерсон да шутира от границата на наказателното поле, но играчът с плитките стреля неточно над вратата. Малко след това Арсенал направи първото запомнящо се нещо в мача. Топката бе центрирана към Адебайор в предни позиции, той я спря на гърди и стреля по посока на Ван Дер Сар, но ударът мина над вратата на скучаещия до момента холандец.

В 67-ата минута в игра се появи и Димитър Бербатов. Веднага след това Роналдо можеше да удвои преднината на Юнайтед, но снарядът, който изстреля от около 25 метра се отби от напречната греда, а Арсенал отговори с неточен удар на Фабрегас по диагонала. Малко след това Бербатов овладя отлично топката и подаде към Роналдо, който продължи към Гигс, а уелсецът центрира към българина, но Силвестър в последния момент изчисти с глава в корнер. В 77-ата минута Гигс бе изведен сам срещу Алмуния и вкара топката във вратата, но страничният рефер отсъди спорна засада.

Венгер се реши в последните 10 минути да пусне в игра Едуардо, но и това не помогна на Арсенал, чийто креативни футболисти много рядко се срещаха с топката. До края на срещата не се случи нищо интересно, след като Юнайтед внимаваше да не допусне фатална грешка в отбрана, а гостите бяха прекалено плахи, за да направят каквото и да било. Така всичко ще се реши на реванша на „Емирейтс” следващата седмица.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 1:0
1-0 Джон О'Шей 17'

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, О’Шей, Фърдинад (87-Евънс), Видич, Евра, Флетчър, Карик, Андерсон (66-Гигс), Роналдо, Тевес (67-Бербатов), Рууни

Арсенал: Алмуния, Саня, Туре, Силвестър, Гибс, Уолкът (71-Бендтнер), Диаби, Фабрегас, Сонг, Насри, Адебайор (82-Едуардо).

Жълти картони: Тевес (Юнайтед)

Рефер: Клаус Бо Ларсен (Дания)
Стадион: "Олд Трафорд" - 74 733 зрители

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение