3. Юнайтед победи Сити с 2:0 в дербито на Манчестър, Бербатов с асистенция

Юнайтед победи Сити с 2:0 в дербито на Манчестър, Бербатов с асистенция

Нова важна стъпка за Бербатов и компания по пътя към титлата

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна важна победа с 2:0 над градския си съперник Манчестър Сити в едно от дербитата на 36-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов игра на добро ниво цял мач за „червените дяволи” и подаде на Карлос Тевес за втория гол. Валери Божинов и Мартин Петров се появиха като резерви в състава на „гражданите”, но и те не успяха да помогнат на своя отбор. Звездата на Юнайтед Кристиано Роналдо пък остана крайно недоволен, след като бе сменен и дори си позволи да удря по резервната скамейка на тима.

Срещата започна по-добре за домакините и още в 3-ата минута Парк опита удар по земята, но той премина покрай вратата на Шей Гивън. Малко след това Тевес, който бе най-активен в редиците на „червените дяволи”, стреля опасно, но Шей Гивън спаси. Младият Рафаел също пробва своя късмет с удар по диагонала, но той не намери очертанията на вратата.

Стигна се до 18-ата минута, когато Кристиано Роналдо откри резултата от пряк свободен удар, след като топката рикошира в крак на бранител на Сити и заблуди Шей Гивън. Превъзходството на Юнайтед продължи и в 31-ата минута Тевес пробва нов удар от границата на наказателното поле, но той срещна левия страничен стълб. В самия край на първата част обаче аржентинецът все пак увенча добрата си игра с гол. Бербатов овладя елегантно една висока топка, подаде на Тевес, който то дъгата на наказателното поле стреля силно, топката срещна лявата греда и влетя неспасяемо в мрежата на Гивън – 2:0.

През втората част домакините понамалиха темпото и по-рядко създаваха опасности пред вратата на Гивън. В състава на Манчестър Сити пък последователно в игра се появиха българите Валери Божинов и Мартин Петров. Това пораздвижи играта на гостите, но въпреки това Юнайтед продължи да бъде по-активният тим на терена. Карлос Тевес на два пъти пробва да изненада Шей Гивън от далеч, но ударите му не намериха целта. Петров отправи пък отправи първия точен удар за Сити през втората част едва в 86-ата минута. Българинът стреля опасно от границата на наказателното поле, топката летеше към горния десен ъгъл на вратата, но Ван дер Сар Спаси.

В самия край на мача Тевес за втори път уцели гредата, този път с плонж от около метър от голлинията. Това бе и последното по-сериозно положение в мача и така резултатът остана непроменен.

С този успех Манчестър Юнайтед почти сигурно си осигури титлата за трета поредна година. „Червените дяволи” вече имат 83 точки в актива си, с 3 повече от втория Ливърпул и мач по-малко. Ман Сити пък остава 10-и с 47 точки в актива си – момчетата на Марк Хюз вече няма за какво да играят.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 2:0
1:0 Роналдо 18'