3. Юнайтед показа шампионски характер и върна три гола на Челси в Лондон (видео+снимки)

Двата тима поделиха точките след 3:3 на „Стамфорд Бридж”, Бербатов остана неизползвана резерва

Английският шампион Манчестър Юнайтед ще продължи 10-годишното си чакане за победа над Челси на „Стамфорд Бридж”, но пък демонстрира силата на своя характер и осъществи впечатляващ частичен обрат при визитата си в Лондон.

„Червените дяволи” стигнаха до 3:3 в срещата от 24-ия кръг, след като изоставаха с 0:3, а българският им нападател Димитър Бербатов остана неизползвана резерва.

Официален дебют за „сините” записа новото попълнение Гари Кейхил, който замени в стартовия състав контузения капитан Джон Тери, докато в редиците на гостите се завърнаха възстановените Уейн Рууни и Ашли Йънг.

Мениджърът на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън не можеше да разчита на цели десетима футболисти, а колегата му Андре Вияш-Боаш нямаше как да ползва четирима свои възпитаници.

Срещата започна равностойно, но постепенно гостите от Манчестър овладяха инициативата и в 11-ата минута дори имаха претенции за дузпа след нарушение на Кейхил срещу Уелбек, но Хауърд Уеб подмина ситуацията.

Все пак обаче Юнайтед продължи да е по-настоятелният от двата тима, но в 35-ата минута, противно на логиката, Челси поведе в резултата.

Тогава Даниел Стъридж успя да преодолее Патрис Евра и Рио Фърдинанд в наказателното поле на Юнайтед и стреля от малък ъгъл, след което Давид де Хеа изби с крак, но топката рикошира в Джони Еванс и влезе в мрежата.

Юнайтед отговори мигновено на предизвикателството с хубав удар на Ашли Йънг от ъгъла на наказателното поле, който обаче бе отразен с вещина от Питър Чех.

Броени минути по-късно чешкият страж на домакините, който бе и капитан на тима в този мач, отново трябваше да показва класата си, спасявайки шут на Даниел Уелбек.

Така почивката дойде при негативен резултат за Юнайтед, а след нея Челси нанесе съкрушаващ удар. Буквално с първата атака след подновяването на играта испанският нападател Фернандо Торес центрира отдясно, а неговият сънародник Хуат Мата засече топката с красиво воле и неспасяемо я прати в мрежата на Де Хеа.

Почти веднага след това домакините направиха преднината си класическа. В 50-ата минута Мата центрира от пряк свободен удар, Давид Луис спечели въздушния двубой с Рио Фърдинанд, стреля с глава, ударът му се отклони от тялото на англичанина и влезе във вратата на Юнайтед – 3:0.

„Червените дяволи” бяха в нокдаун, но за пореден път показаха, че не бива да бъдат отписвани до последния съдийски сигнал.

Само осем минути след третото попадение Даниел Стъридж фаулира Патрис Евра в наказателното поле на Челси, а Рууни превърна със страховит шут отсъдената дузпа в гол.

Десет минути по-късно англичанинът повтори упражнението, тъй като Хауърд Уеб отсъди спорен втори наказателен удар за „червените дяволи” и така преднината на домакините се стопи до само един гол.

Гостите обаче продължиха да търсят попадението и в крайна сметка, напълно заслужено, го намериха.

В негов автор се превърна джокерът Хавиер Ернандес, който в 84-ата минута бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и засече с глава центриране на Гигс за 3:3.

В самия край на мача Челси получи шанс да вземе трите точки, но стражът на шампионите Давид де Хеа направи две фантастични спасявания след удари на Мата и Кейхил.

Така Юнайтед остана на втората позиция във временното класиране с актив от 55 точки, изоставайки на две от лидера и градски съперник Сити, докато Челси запази четвъртото си място с 43 пункта от 24 изиграни мача.

ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа