3. Юнайтед постави Сити на колене в напрегнато и лудо дерби на Манчестър (+ВИДЕО)

Юнайтед постави Сити на колене в напрегнато и лудо дерби на Манчестър (+ВИДЕО)

"Червените дяволи" надвиха "гражданите" с 3:2 на "Етихад Стейдиъм", Робин ван Перси отбеляза победното трето попадение за гостите в продължението на мача

Манчестър Юнайтед спечели драматично с 3:2 срещу Манчестър Сити в най-интересният мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Дербито на град Манчестър се игра „Етихад Стейдиъм”, а победното трето попадение за „червените дяволи” падна в продължението на срещата.

Двубоят бе доста напрегнат и изпълнен с множество вълнуващи моменти, а тимът на сър Алекс Фъргюсън водеше с 2:0 на почивката на мача, след като два гола през първото полувреме отбеляза Уейн Рууни. Манчестър Сити обаче се вдигна на крака през втората част и успя да достигне до изравняване след попадения на Яя Туре и Пабло Сабалета. Така малко преди края на двубоя резултатът бе 2:2. В продължението на срещата обаче „червените дяволи” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от добра позиция в близост до наказателното поле, а застаналият зад топката Робин ван Перси с великолепно изпълнение прати кълбото зад Джо Харт за крайното 3:2 в полза на Манчестър Юнайтед.

Една от първите по-чисти ситуации в мача дойде в 11-ата минута, когато Марио Балотели имаше възможност да открие резултата, но стреля извън рамките на вратата. Юнайтед пък успя да излезе с гол напред в 16-ата минута, след като Уейн Рууни преодоля Гаел Клиши и с хубав удар забоде кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

”Гражданите” можеха да възстановят равенството в средата на първата част, когато Серхио Агуеро излезе на чиста позиция и стреля, но Давид Де Хеа с добра намеса спаси.

Авансът на гостите се увеличи на два гола в 29-ата минута, когато Уейн Рууни успя за втори път да прати топката в мрежата на Манчестър Сити. До почивката „гражданите” не съумяха да достигнат до гол, а „червените дяволи” също не отбелязаха ново попадение и така след 45 минути игра Манчестър Юнайтед водеше срещу Манчестър Сити с 2:0.

Малко след началото на второто полувреме Роберто Манчини замени Марио Балотели, като на мястото на италианеца в игра влезе Карлос Тевес. В 58-ата минута центриране на Самир Насри в наказателното поле на гостите можеше да доведе до гол, но Рио Фърдинанд с отлично изчистване предотврати опасността.

Почти веднага след тази ситуация се стигна до един от най-спорните моменти в мача. Робин ван Перси нанесе блестящ удар, а кълбото срещна лявата греда, след което отиде в краката на Ашли Йънг, който го прати в мрежата на Манчестър Сити. Попадението обаче бе отменено заради засада на Йънг, но останаха сериозни съмнения дали изобщо е имало такава.

Минута след това „гражданите” намалиха на 1:2. Играчите на Роберто Манчини организираха добра атака, а Давид Де Хеа спаси по блестящ начин удари на Карлос Тевес и Давид Силва. Топката обаче остана във владение на домакините и бе върната към границата на наказателното поле, откъдето Яя Туре нанесе страхотен удар, а кълбото влетя във вратата на гостуващия тим.

В 70-ата минута Патрис Евра пропусна да отбележи трети гол за гостите, след като не успя да засече по най-добрия начин центриране в наказателното поле, а в 79-ата Манчестър Сити направи един от най-големите си пропуски в мача. Давид Силва стреля силно от няколко метра, а топката срещна ръката на Давид Де Хеа, след което и лявата греда, като по този начин авансът на Юнайтед от един гол се запази.

„Гражданите” все пак успяха да възстановят равенството в 86-ата минута, след като топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, като играч на Юнайтед успя да изчисти, но кълбото отиде право в непокрития Пабло Сабалета, който със силен удар по земята бе точен за 2:2.

В минутите до края на редовното време „гражданите” поеха инициативата и събитията на терена се развиваха предимно в половината на „червените дяволи”, като с точни удари за домакините се отчетоха Карлос Тевес и Давид Силва, но и в двата случая Давид Де Хеа улови.

Така се стигна до 2-ата минута от добавеното време на мача, когато Юнайтед успя да отбележи трети гол и по този начин да грабне трите точки. „Червените дяволи” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от около 20-ина метра, а зад топката застана Робин ван Перси. Холандецът стреля великолепно с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Джо Харт.

До края на срещата имаше още няколко напрегнати моменти - Рио Фърдинанд бе уцелен с монета в лицето, но това не му попречи да доиграе мача, а Карлос Тевес можеше да бъде изгонен за удар без топка срещу Фил Джоунс, но главният съдия Мартин Аткинсън реши да не показва втори жълт картон на аржентинеца.

Така „червените дяволи” надделяха над „гражданите” с 3:2 и продължават да са на върха, като с добавените от днешния мач три точки се откъснаха на 6 пред Манчестър Сити, който остава на 2-ата позиция.

Манчестър Сити 2:3 Манчестър Юнайтед
16’ 0:1 Уейн Рууни
29’ 0:2 Уейн Рууни
60’ 1:2 Яя Туре
86’ 2:2 Пабло Сабалета
90+2’ 2:3 Робин ван Перси

Стадион: „Етихад”

Главен съдия: Мартин Аткинсън

Жълти картони: Самир Насри, Яя Туре, Карлос Тевес, Гарет Бари (Манчестър Сити); Рио Фърдинанд, Уейн Рууни, Фил Джоунс (Манчестър Юнайтед);