3. Юнайтед претърпя загуба в бенефиса на Рио (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед претърпя загуба в бенефиса на Рио (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" загубиха с 1:3 от Севиля в двубойя, с който се разделиха с Рио Фърдинанд

Манчестър Юнайтед загуби с 1:3 срещата в чест на Рио Фърдинанд. След 11 години в клуба, легендарният защитник на "червените дяволи" и Англия слага край на кариерата си. Фърдинад записа 421 двубоя за Юнайтед във всички турнири, отбелязвайки осем попадения. Бранителят има и три гола в 81 мача за националния отбор на Англия.

Дейвид Мойс започна без Уейн Рууни и Робин ван Перси в атака, мислейки за двубоя за "Къмюнити Шийлд" на 11-и август срещу Уигън. На техните места започнаха младите надежди Андан Янузай и Анхел Енрикес.

Двубоят започна с официално излизане на Рио Фърдинанд. Двата отбора направиха шпалир, като дългогодишният бранител на Юнайтед влезе на терена заедно с децата си. Феновете по трибуните бяха измислили страхотна хореография, издигайки лика, името и номера на бранителя.

В 17-ата минута младото нападателно дуо на „червените дяволи“ създаде първата опасност в двубоя. Андан Янузай центрира към Анхел Енрикес, който стреля, но топката срещна гърдите на вратаря Бето.

В 21-вата минута обаче Севиля откри резултата и помрачи настроението на „Олд Трафорд“. Пероти намери Витоло, който успя да преодолее де Хеа.

Четири минути по-късно „червените дяволи“ изоставаха с 0:2. След страхотна атака на гостите пред Марко Марин се откри невероятна възможност, която футболистът, който е под наем в Севиля от Челси, не пропусна.

В 35-ата минута Кагава имаше шанс да намали резултата, но ударът му мина покрай вратата на испанците. Седем минути по-късно отново японецът стреля с глава, но Бето се намеси с вещина.

Малко преди края на полувремето Марин можеше да отбележи второто си попадение в двубоя. Давид де Хеа обаче успя да сложи ръка пред топката, която след това се отби в гредата.

В края на първата част Антонио Валенсия стреля мощно с левия крак, но ударът му мина над вратата на Севиля.

Манчестър Юнайтед започна по-добре второто полувреме, като на терена се появиха Фил Джоунс и Джеси Лингард, заменяйки Том Клевърли и Анхел Енрикес.

В 65-ата минута хубав пробив на Янузай завърши с  центриране към далечната греда, където Валенсия засече топката и намали резултата. Феновете по трибуните се надяваха да станат свидетели на още един обрат на „Олд Трафорд“.

Минута по-късно голмайсторът отстъпи мястото си на Вилфред Заха, а Раян Гигс се появи на терена на мястото на Шинджи Кагава.

Юнайтед започна да става по-опасен, като след пасове на Гигс Бютнер и Карик опитаха удари по посока на вратата на Севиля. И на двата пъти шутовете бяха блокирани от бранители на гостите.

В 82-ата минута звездата на вечерта Рио Фърдинанд бе заменен. Всички на стадиона аплодираха на крака легендарния защитник на Манчестър Юнайтед, който прекара 11 години на „Олд Трафорд“. Неговото място зае Джони Еванс, който ще се превърне в ключова фигура за „червените дяволи“ след напускането на Рио.

В даденото от съдията продължение Браян Рабело направи резултата 3:1 в полза на Севиля и разби мечтите на феновете за обрат.

СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фабио, Фърдинанд (Еванс 82‘), Смолинг, Бютнер, Валенсия (Заха 66‘), Клевърли (Джоунс 46‘), Андерсон, Кагава (Гигс 66‘), Янузай, Енрикес (Лингард 46‘)

Севиля: Бето, Фигейрош, Фасио, Пареха, Алберто, Медел, Кондогбия, Марин, Пероти, Витоло, Бака
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)