3. Юнайтед разгроми Брюж, Рууни заби хеттрик (ВИДЕО)

Юнайтед разгроми Брюж, Рууни заби хеттрик (ВИДЕО)

Ернандес изтърва дузпа, след като Рууни му остави възможността да я изпълни

Манчестър Юнайтед убедително се класира за груповата фаза на Шампионската лига. "Червените дяволи" разгромиха Клуб Брюж с 4:0 като гост и с общ резултат 7:1 спечелиха сблъсъка между двата отбора.

С основна заслуга за втория успех бе звездата на "червените дяволи" Уейн Рууни, който заби хеттрик. Нещо повече - 81-ата гостите получиха и дузпа. Рууни предостави възможност на Хавиер Ернандес да отбележи, но той пропусна от бялата точка.

Рууни откри резултата с първия си гол за сезона в 20-ата минута. Той се възползва от пас на Депай и прекъсна сушата си от 10 мача.

През втората част отново Депай асистира на звездата на Юнайтед, който преодоля Болат за 2:0.

Третото попадение за Рууни дойде в 55-ата минута, когато той бе изведен сам срещу вратаря от Мата и с техничен удар го преодоля.

Четвъртото попадение за дяволите бе дело на Ерера в 63-ата минута.

БРЮЖ: Болат, Де Фо, Дуарте, Кастелето, Клаудемир, Васкес(Ванакен, 62`), Де Сутер, Диаби(Диерк, 63`), Вормер, Де Бок, Болонги-Мбомбо(Коолс, 77`);

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ромеро, Депай, Смолинг, Блинд, Шоу, Рууни, Янузай(Швайнщайгер, 46`), Мата(Йънг, 62`), Карик, Ерера(Ернандес, 64`), Дармиан.