3. Юнайтед с измъчена победа срещу Бърнли, Арсенал громи в Лондон (СНИМКИ+ВИДЕО)

Юнайтед с измъчена победа срещу Бърнли, Арсенал громи в Лондон (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените дяволи" са на 9 точки от върха поне за малко, вижте всички резултати тук

Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Бърнли като гост в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи“ не показаха най-доброто от себе си, но все пак стигнаха до важните три точки.

Срещата започна по-добре за домакините, които до 7-та минута вече имаха два много опасни удара по посока на Де Хея. Полувремето продължи да бъде равностойно, като то завърши за Юнайтед с едва два удара към врата на противника и нито един в очертанията.

След почивката нещата не се промениха сериозно и двата тима изглеждаха като равен с равен. В 54-та минута обаче Антони Марсиал отбеляза ключовото попадение, след като беше намерен в наказателното поле от Пол Погба и с мощен удар и с помощта на напречната греда заби за 1:0. След гола си Юнайтед се дръпнаха и предпочитаха да задържат топката повече ,вместо да търсят второ решително попадение. Това не се оказа много разумно, защото в 70-та минута Бен Мий отправи много опасен удар и само добрите рефлекси на Де Хея предодвратиха гол във вратата на „червните дяволи“.

Все пак гостите удържаха аванса си и по този начин натрупаха 53 точки и скъсиха изоставането си от Манчестър Сити на само 9 пункта преди тазвечершната среща на „гражданите“. Бърнли пък падна до осмата позиция, след като вече пет мача няма успех.

По същото време в Лондон на стадион „Емирейтс“ Арсенал се завърна с гръм и трясък към победите и след три равенства разби с 4:1 Кристъл Палас.

„Топчиите“ решиха на пратика всичко в първите 13 минути. Първо Начо Монреал откри в 6-та минута, засичайки центриране от корнер. Само четири минути по-късно Иуоби удвои за домакините, а в 13-та Косчелни покачи на 3:0.

Кошмарът за Палъс не беше свършил и в 22-та минута Месут Йозил пусна страхотна асистенция към Лаказет, като французинът не сгреши, за да прати четвърти гол във вратата на гостите.

След вихреното първо полувреме, втората част беше далеч по-спокойна, като „артилеристите“ намалиха оборотите. Това даде шанс на Палъс да застраши малко по-сериозно вратата на съперника, а в 78-та минута Лука Миливоевич отбеляза и почетно попадение.

Така Арсенал остават шести, но вече на само две точки зад Тотнъм, които обаче имат и мач по-малко.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1