3. Юнайтед се измъчи срещу Блекбърн за 2:1, Бербатов незабележим

Юнайтед се измъчи срещу Блекбърн за 2:1, Бербатов незабележим

Нова победа за "червените дяволи" по пътя към титлата, слаб мач за Бербатов

Отборът на Манчестър Юнайтед продължи да победната си серия във Висшата лига. Този път момчетата на Сър Алекс Фъргюсън надиграха трудно с 2:1 коравия тим на Блекбърн в среща от 26-ия кръг на Премиършип. Българинът в редиците на „червените дяволи” Димитър Бербатов игра пълни 90 минути, но записа един от най-слабите си мачове с екипа на Манчестър Юнайтед. Блекбърн пък успя да прекъсне серията от 14 мача без допуснат гол на Юнайтед, но въпреки това възпитаниците на Сам Алърдайс загубиха и останаха в опасната зона.

Срещата започна с обичайния домакински натиск и още в 3-ата минута Пол Скоулс опита далечен удар, но топката премина встрани от целта. В 17-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. Роналдо центрира остро в наказателното поле на Блекбърн, Рууни се размина с топката, но тя стигна до Нани. Португалецът върна топката към връхлитащият Евра, който стреля опасно, но коженото кълбо премина на сантиметри от лявата греда на Пол Робинсън. В 23-ата минута обаче Юнайтед вече успя да поведе. Нани пусна хитър пас към Рууни, Райън Нелсен не се намеси по най-добрия начин, като чукна леко топката към вратаря Робинсън. Рууни обаче протегна крак и прати топката в левия ъгъл за 1:0. Малко след това Роналдо стреля по диагонал с левия крак, но топката попадна право в ръцете на Робинсън. В 32-та минута Скоулс и Нани не се разбраха за една топка, която бе открадната от Андре Ойер. Холандецът пусна тънък пас към Роке Санта Крус, който преодоля вратаря Кушчак и с десния крак прати топката в опразнената мрежа за 1:1. В самия край на полувремето Джони Еванс вкара с глава, след изпълнение на ъглов удар, но попадението бе отменено заради фаул в нападение.

Втората част започна с натиск на Манчестър Юнайтед и още в 46-ата минута Роналдо опита силен изстрел с левия крак, но ударът му премина встрани от целта. Минута по-късно пък Роке Санта Крус имаше шанс да вкара втория си гол, но ударът му бе блокиран от притичалия Патрис Евра. В 56-ата минута пред Блекбърн се откри отлична възможност да поведе в резултата. Дейвид Дън бе изведен на отлична позиция, но ударът му срещна страничната греда. След това топката попадна в Диуф, който стреля, но вратарят Кушчак се върна на мястото си и спаси добавката на сенегалеца. И както в повечето случай става – когато не вкараш, ти вкарват. Юнайтед получи шанс да изпълни пряк свободен удар на лявото крило. Зад топката застана Кристиано Роналдо и докато всички очакваха той да центрира, португалецът реши да стреля директно във вратата и с хубав удар препарира Пол Робинсън, пращайки топката в горния десен ъгъл за 2:1. Блекбърн опита да изравни, футболистите на Сам Алърдайс непрестанно изсипваха топката в наказателното поле, но без успех. В същото време пред „червените дяволи се откриха няколко добри възможности. В 85-ата минута Рууни стреля силно от дъгата, но ударът му премина малко над гредата. В следващата атака Рууни центрира на главата на Бербатов, но ударът на българина също мина над вратата, пазена от Пол Робинсън. В самия край на мача Рууни направи отличен самостоятелен пробив, стигна до дъгата, стреля силно, но отново извън целта. Това бе и последното по-интересно положение в мача и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Юнайтед вече има 62 точки в актива си, цели 8 пред втория Ливърпул, който утре играе с Ман Сити. Блекбърн пък остана в зоната на изпадащите на 18-а позиция с актив от 23 точки.