3. Юнайтед вече е на две точки от второто място след класика над Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" мушнаха и трите гола за само 25 минути

Манчестър Юнайтед спечели много важни три точки в борбата си за място в топ 4, след като победи с 3:0 Тотънм на „Олд Трафорд” в мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

И трите гола за класическия успех паднаха още през първата част. Маруан Фелайни (9’), Майкъл Карик (19’) и Уейн Рууни (34’) донесоха победата за тима на Луис ван Гаал.

„Червените дяволи” откриха резултата още в деветата минута. Майкъл Карик изведе Фелайни в добра позиция и белгиецът с плътен удар по диагонала даде аванс на Юнайтед.

Само 10 по-късно Карик направи резултата 2:0. След центриране от корнер, Фелайни стреля с глава, но Шадли изби удара му преди голлинията. Топката обаче попадна в Карик, който също с глава намери далечния ъгъл на Лорис.

В 34-тата минута Уейн Рууни направи резултата класически. Набил Бенталеб сбърка в средата на терена, капитанът на Юнайтед открадна топката, мина покрай трима играчи в бели фланелки, след което пусна топката покрай плонжа на Лорис.

В началото на втората част добър Раян Мейсън направи добър пробив към наказателното поле на Юнайтед, но шутира покрай вратата. Играчите на Тотнъм трудно достигаха противниковото наказателно поле, като разчитаха повече на центрирания, които обаче не  вършеха никаква работа.

Най-чистото положение за Тотнъм дойде чак в 89-ата минута, когато Хари Кейн, падайки, се опита да мушне топката между краката на Де Хеа. Испанският страж на Юнайтед обаче предугади намеренията на Кейн и с малко късмет седна на топката, запазвайки вратата си суха.

С победата „червените дяволи” запазват четвъртата позиция с 56 точки, като отново са на една зад третия Арсенал, но вече са и само на две зад втория Манчестър Сити. Тотнъм пък падна до седмото място, като остава с 50.