3. Юнайтед води на Сити с 1:0 след първото полувреме в дербито на град Манчестър

Юнайтед води на Сити с 1:0 след първото полувреме в дербито на град Манчестър

Манчестър Юнайтед води на Манчестър Сити с 1:0 в дербито от 15-ия кръг на английската Висша лига, което се играе на стадион „Сити ъф Манчестър”. Единственият гол в мача до този момент бе дело на Уейн Рууни в 42-ата минута, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се отличи с много добро представяне.

Манчестър Юнайтед води на Манчестър Сити с 1:0 в дербито от 15-ия кръг на английската Висша лига, което се играе на стадион „Сити ъф Манчестър”. Единственият гол в мача до този момент бе дело на Уейн Рууни в 42-ата минута, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се отличи с много добро представяне.

През цялото първо полувреме Юнайтед бе по-добрият отбор на терена.  В 8-ата минута Парк подаде към Рууни на точката на дузпата, но ударът на английския национал бе спасен от Харт. В 13-ата минута портъгалецът Роналдо стреля опасно с глава, но ударът му мина над напречната греда. В 22-ата минута Рафаел центрира към Бербатов, който насочи отлично топката с глава към десния ъгъл на Харт, но стражът с последни усилия изби в корнер. Левият защитник на Юнайтед Евра също имаше шанс да открие резултата, но стреля неточно от добра позиция.

Първото добро положение пред вратата на Ван дер Саар дойде в 31-ата минута, когато ирландският национал Айрланд уцели напречната греда. Три по-късно Юнайтед организира отлична контраатака, която завърши с неточен изстрел на Бербатов.

В 42-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле на Сити топката попадна в Карик, той стреля опасно, Харт изби, но Рууни бе на точното място и направи 1:0 в полза на „червените дяволи”. Ключова роля за попадението имаха Бербатов и Парк.

До края на първата част футболистите на Сити имаха шанс да изравнят, но Мварувари не успя да уцели рамките на вратата, пазена от Ван дер Саар.

Стартови състави на двата тима:

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Компани, Дън, Гаридо, Райт-Филипс, Айрлънд, Хаман, Васел, Робиньо, Мварувари;

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, Евра, Роналдо, Карик, Флетчър, Парк, Рууни, Бербатов;