3. Юве помете Борусия в похода си в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве помете Борусия в похода си в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германците преживяха кошмарен реванш, в който Вайденфлер вади три пъти топката от мрежата си

Ювентус заслужено продължава на четвъртфиналите на Шампионска лига след 3:0 в реванша срещу Борусия Дортмунд игран на "Сигнал Идуна Парк". Първият двубой бе спечелен от "бианконерите" с 2:1, така с общ резултат 5:1 отборът на Масимилиано Алегри продължава в следващата фаза на най-престижния турнир на Стария континент.

Юве започна ударно срещата и поведе в третата минута след гол на Тевес. Борусия опита да заличи пасива си, но не съумяваше да създаде опасност в полето на гостите, които пък отвръщаха с бързи контраатаки. Мората удвои преднината на Ювентус в 70-ата, а отново Тевес бе точен в 79-ата, оформяйки крайното 3:0.

Юве започна по най-добрия начин реванша и още в третата минута излезе напред в резултата. Пред Карлос Тевес бе оставено достатъчно пространство да нанесе удар и аржентинецът от около 22 метра прати неспасяем снаряд в близкия на Вайденфелер ъгъл, откривайки резултата на „Сигнал Идуна Парк”.

Четвърт час след първия съдийски сигнал Лихтщайнер шутира силно към горния десен ъгъл, но Вайденфелер този път се намеси отлично и боксира топката в корнер.

В 27-ата минута Масимо Алегри трябваше да направи принудителна смяна, след като един от най-важните футболисти на „Старата госпожа” – Пол Погба, получи контузия и трябваше да напусне играта предсрочно.

Борусия започна да атакува по-начесто и изнесе играта в полето на гостите, но страхотната игра на Юве в дефанзивен план, както и блестящият Буфон, отчаяха нападението на немския тим.

Юве заложи на бързите контраатаки, а при такава в 50-ата минута Алваро Мората пропусна чиста възможност да удвои преднината на „бианконерите”. Шест минути по-късно отново испанецът бе на отлична позиция, но ударът му по земя бе избит от Вайденфелер.

В 70-ата минута Маркизио направи страхотен извеждащ пас към Тевес, нападателят напредна отдясно и в момента, в който Вайденфелер излезе да покрие ъгъла си, аржентинецът извади топката към Мората, който на празна врата направи 2:0.

Бракът в офанзивните действия на Борусия продължи, а играта в защита на „жълто-черните” бе повече от колеблива.

В 79-ата нова бърза комбинация в предния позиции на „бианконерите” матира защитата на Борусия, Тевес получи отдясно и с плътен удар оформи крайния резултат – 3:0.

Юве заслужено спечели мястото си на четвъртфиналите, жребият за които ще бъде теглен в петък, 20 март, от 13:0 часа в Нион, Швейцария.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1