3. Ювелирна асистенция поведе Барса към успеха срещу Хетафе (ВИДЕО)

Ювелирна асистенция поведе Барса към успеха срещу Хетафе (ВИДЕО)

Луис Суарес и Неймар не спират да бележат, Серхи Роберто се върна след контузия и даде фамозна асистенция

Барселона спечели с 2:0 гостуването на Хетафе в 10-ия кръг на Ла Лига и отново се изравни на върха с Реал Мадрид, който по-рано днес надигра Лас Палмас с 3:1. Мачът на „Колизеум Алфонсо Перес” в мадридското предградие ще се запомни с изящната асистенция на Серхи Роберто с петичка за първия гол на Луис Суарес, а Роберто подаде и за втория гол на Неймар след почивката.

Така последните 14 гола на Барса са отбелязни само от Луис Суарес (7) и Неймар (7) в отсъствието на контузената суперзвезда Лионел Меси.

Серхи Роберто точно се бе възстановил от травма и Луис Енрике му гласува доверие като титуляр в центъра до Бускетс и Ракитич, а Масчерано изтърпяваше наказание за директния червен картон в миналия кръг.

Барса започна по-настоятелно, но първото голово положение бе на сметката на Хетафе. В 12-ата минута Шчепович овладя на гърди на втора греда след добро центриране, но стреля ниско покрай близката греда.

Мачът навлезе в нещо като патова ситуация в средата на първата час – Барса атакуваше с много пасове, но без скорост, а домакините се бранеха с по 9-10 човека зад топката.

Ключът към намиране на изход от ситуацията се оказа в краката на Серхи Роберто. Неймар центрира отляво в 37-ата минута, Серхи Роберто даде впечатляващ пас за Луис Суарес с петичка във въздуха у отблизо уругваецът не сбърка за 1:0.

Домакините се изнервиха и си изпросиха набързо три жълти картон в края на първата и началото на втората част.

Мунир прати от воле в мрежата в 51-ата минута, но още преди това страничният рефер бе вдигнал засада и попадението бе отменено.

Хетафе се изнесе по-напред да търси гол и бе наказан бързо. Вратарят Браво подхвана контра за каталунците, а Серхи Роберто намери Неймар и бразилецът с воле в близкия ъгъл преодоля Гуайта – 2:0.

„Блаугранас” търсеше и трети гол, но вратарят спаси очи в очи срещу Жорди Алба след извеждащ пас на Неймар.

За целия мач домакините имаха едва един удар в очертанията на вратата и като цяло не се оказаха трудно препятствие пред действащия шампион на Испания и Европа.

Барселона и Реал Мадрид имат по 24 точки на върха, но Реал е първи заради по-добрата си голова разлика. Хетафе е 13-и с 10 точки.