3. Ювентус записа 2-а победа в Шампионската лига - 2:1 над Реал (Мадрид)

Ювентус записа 2-а победа в Шампионската лига - 2:1 над Реал (Мадрид)

Ювентус записа втора победа в група „Н” на Шампионската лига. На „Олимпийския стадион” в Торино тимът надделя с 2:1 нас испанския шампион Реал (Мадрид). Дел Пиеро откри резултата в 5-ата минута, Амаури направи 2:0 в 49-ата, а Ван Нистелрой оформи крайния резултат в 66-ата.

Ювентус записа втора победа в група „Н” на Шампионската лига. На „Олимпийския стадион” в Торино тимът надделя с 2:1 нас испанския шампион Реал (Мадрид). Дел Пиеро откри резултата в 5-ата минута, Амаури направи 2:0 в 49-ата, а Ван Нистелрой оформи крайния резултат в 66-ата. Двубоят започна отлично за домакините и в 5-ата минута на мача те водеха с 1:0. Амаури пусна топката между краката на защитника Пепе, тя попадна в Алесандро дел Пиеро и той със страхотен удар извън наказателното поле откри резултата. Футболистите на Реал веднага се опитаха да изравнят резултата, но удари на Рафаел ван дер Ваарт и Уесли Снайдер не намериха рамката на вратата зад Алекс Манингер. Тежка контузия в края на полувремето получи футболистът на Ювентус Марчизио, като бе изнесен на носилка от терена и на негово място влезе Хасан Салихамиджич. Отлично започна и втората част за Ювентус. Павел Недвед направи много добър дрибъл с топката, центрира и Амаури отбеляза за 2:0 пред погледа на Габриел Хайнце. Последва смяна в състава на Реал, като Бернд Шустер пусна в игра Ариен Робен на мястото на Гонсало Игуайн. Той раздвижи играта на „белия балет” и в 66-ата минута Хайнце центрира от левия фланг към Ван Нистелрой, като холандският голмайстор намали резултата. До края на мача с добри изяви се отличиха Икер Касияс и Манингер, но нямаше чисти голови положения. Така след три срещи в групата Ювентус има 7 точки, Реал е с 6, БАТЕ с 2 и Зенит с 1.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)