3. Южноафриканският Аякс попари Юнайтед с феноменален гол, Бербо със 17 минути (видео+снимки)

Червените дяволи стигат до равенство в добавеното време

Димитър Бербатов се появи като резерва в 77-ата минута при равенството 1:1 на Манчестър Юнайтед срещу южноафриканския Аякс Кейп Таун, среща от предсезонното турне на „червените дяволи” на Черния континент.

След като бе определен за Играч №1 на двубоя срещу АмаЗулу (1:0) преди три дни, днес българинът бе оставен на скамейката от мениджъра сър Алекс Фъргюсън, като в предни позиции за англичаните започнаха Хавиер Ернандес – Чичарито и новото попълнение Шинджи Кагава. Именно на мястото на последния Бербо се появи в игра.

Голмайстор №1 на българския национален отбор се отличи с един от марковите си пасове към Райън Тъниклиф, чийто шут в 88-ата минута мина над напречната греда. В 90-ата минута Бебе, също влязъл в течение на мача, опита да намери Бербатов, но го стори нескопосано.

Иначе домакините откриха резултата в 87-ата минута чрез Алкардо ван Граан, който засече по фантастичен начин центриране от ъглов удар на близката греда и отклони топката в мрежата на Амос с техничен удар в далечния ъгъл.

Във втората от даденото 4-минутно добавено време Бебе от Юнайтед изравни резултата след подаване на защитника Вермийл и попадение в опразнената врата на Сандер Вестервелд.

Така „червените дяволи” приключиха турнето си в Южна Африка и се насочват към Азия, където идната сряда ще срещнат Шанхай Шенхуа в Шанхай, Китай.

Стартов състав на Юнайтед: Бен Амос, Марник Вермийл, Скот Уутън, Рио Фърдинанд, Тайлър Блакет, Антонио Валенсия, Пол Скоулс, Майкъл Карик, Андерсон, Шинджи Кагава, Хавиер Ернандес

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона