3. ЗА ЕДНО ПОЛУВРЕМЕ: Наполи отказа Специя и се класира на полуфинал (ВИДЕО)

ЗА ЕДНО ПОЛУВРЕМЕ: Наполи отказа Специя и се класира на полуфинал (ВИДЕО)

Андрей Гълъбинов беше сменен на почивката при тежката загуба на тима му за Купата

Наполи разби с 4:2 Специя и се класира за 1/2-финала от турнира за Купата на Италия. Домакините от Неапол решиха всичко през първото полувреме, когато вкараха и четирите си гола. Българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов започна като титуляр, но бе заменен на почивката.

Головата фиеста стартира още в петата минута. При разбъркване в наказателното поле топката стигна до Пьотър Жиелински, който отправи удар и след рикошет топката върху напречната  греда. Елсейд Хисай я овладя и подаде за Кулибали, който отблизо с пета вкара красив гол за 1:0.

В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Лосано получи пас зад защитата, напредна и със силен шут покачи на 2:0. Десет минути по-късно Матео Политано направи резултата класически. Той бе изведен с прехвърлящ пас и елегантно чукна кълбото покрай вратаря.

Наполи можеше да вкара куриозен гол в 33-ата минута, когато Инсиние опита да прехвърли вратаря на съперника почти от центъра и малко не му достигна да успее. Четвъртият гол за домакините все пак стана факт в 40-ата минута, когато Инсиние бе оставен необезпокояван да напредне с топка в крака и да подаде за Елмас, който стреля във вратата за 4:0.

През втората част Наполи пожали съперника и видимо намали оборотите, за да запази сили за важните мачове, които предстоят в Серия "А". Това позволи на Специя да вкара два бързи гола. Първо Гияси се разписа в 71-ата минута, засичайки подаване на Дженаро Акампора отблизо, а след това и самият Акампора вкара в 73-ата минута с далечен удар и с помощта на рикошет.

На полуфиналите Наполи ще изиграе два мача с Аталанта.

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа

Роналдо прави нова инвестиция във Валядолид

Бразилската легенда продължава плана си за развитие на клуба

Нов в Юве се размина без сериозна контузия

Дъглас Луис под въпрос за Интер

Седем гола, обрат и тройно ускорение на класиката Реал Мадрид - Борусия

Седем гола, грандиозен обрат за 5:2 от 0:2 и подпечатване на репутацията на Реал Мадрид като футболен гранд №1 в света предложи двубоя на „белите“ срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига.