3. ЗА КУПАТА НА КРАЛЯ: Бетис оцеля срещу тим от трета дивизия след продължения (ОБЗОР)(ВИДЕО)

Валенсия също се измъчи със слабак за място в третия кръг

Третият в Ла Лига - Бетис, беше на път да се издъни жестоко и да отпадне от третодивизионния Талавера де ла Рейна още във втория кръг за Купата на Краля. Тимът от Севиля се нуждаеше от продължения, за да стигне до 4:2 срещу непретенциозния си съперник.

В гостуването си на стадион „Ел Прадо“ момчетата на Мануел Пелегрини изненадващо допуснаха попадение още в седмата минутаслед точно изпълнена дузпа от Хуан Гонгора.

В 14-ата обаче Бетис изравни чрез Борха Иглесиас, а в 61-ата ветеранът Хоакин реализира 11-метров наказателен удар. И когато изглеждаше, че андалусийци ще си тръгнат с успеха, Кристиан Пералес вдигна на крака трибуните, изравнявайки в 89-ата минута.

Стигна се до продължения, където обаче изненада нямаше. Бетис успя да притисне своя съпреник и с голове на Диего Лайнес (116) и Серхио Каналес (119) стигна до успеха и така се класира за следващия кръг в турнира.

Валенсия също не нуждаеше от продължения, за са елеминира скромния Арентейро с 3:1 като гост. Реовното време завърши 1:1. Муса даде аванс на "прилепите" още в първата минута, а Магисано изравни в осмата. Гиямон и Вайохо донесоха успеха на Валенсия в добавеното време.