3. Забележително: Синът на Майкъла наниза хеттрик в мрежата на Тотнъм за 5 минути

Забележително: Синът на Майкъла наниза хеттрик в мрежата на Тотнъм за 5 минути

Георг Илиев влезе като резерва за Болтън и разпиля защитата на "шпорите" за успеха с 5:2

Българският нападател Георг Илиев вкара три гола за младежкия отбор на Болтън при успеха с 5:2 над Тотнъм в среща от младежката Висша лига на Англия. Болтън заема 8-о място в класирането с 21 точки, а на 1-ата позиция са младежите на Фулъм с 31.

Синът на бившия изпълнителен директор на ЦСКА Георги Илиев-Майкъла се появи като смяна през второто полувреме и наниза три попадения за невероятния обрат от 0:2 до 5:2. След 2:0 за младите "шпори" до почивката, авансът им се запази до 64-ата минута, когато техен играч получи червен картон.

Том Йънгс от дузпа намали в 65-ата минута, а Крис Лестър изравни с глава в 75-ата минута. След това дойде времето на българския талант, който вкара в 79-ата, 81-ата и в 84-ата минута. Първоначално в профила на Болтън в Туитър беше посочено, че за 3:2 се е разписал отново Крис Лестър, но след това беше поправено, че Лестър е асистирал на Илиев и попадението е за сметката на родения през 1994-а година софиянец.

Георг Илиев подписа първия си професионален договор с Болтън през януари тази година, който е до юни 2015-а година. ЦСКА (София), който е родният клуб на момчето, трябва да получи компенсация за развитие при това положение.