3. Загуби за Домовчийски и Рангелов във Втора Бундеслига

Загуби за Домовчийски и Рангелов във Втора Бундеслига

Двамата българи почнаха титуляри, но Дуисбург падна от Санкт Паули с 0:1, а Енерги загуби от Карлсруе с 0:2

Валери Домовчийски и Димитър Рангелов не можаха да донесат точки на своите отбори в началото на 22-ия кръг на Втора Бундеслига.

Бившият нападател на Левски започна като титуляр за Дуисбург и игра един час, като си изкара жълт картон при домакинската загуба от Санкт Паули с 0:1.

Рангелов също започна от първата минута за Енерги (Котбус), който гостуваше на Карслруе, но загуби с 0:2, а таранът остана на терена през целия мач.

На „Шауинсланд Райзен Арена” Дуисбург посрещна гонещия промоция Санкт Паули. „Зебрите” удържаха атаките на гостите до 21-ата минута, когато почти подариха гола в своята врата. Крузе центрира от пряк свободен удар, Домо и съотборниците му заспаха, а Фабиан Бол от три метра с глава разстреля лесно Видвалд за 0:1.

Валери Домовчийски сякаш не бе на терена през първата част и не създаде нищо опасно пред вратата на гостите. По-активен беше партньорът му в атака – румънецът Емил Юла, който повече се движеше и затрудняваше защитата.

През втората част българският се посъбуди - в 52-ата минута той пое топката, напредна и стреля от 17 метра, но вратарят Бенедикт Пликет лесно лови. 5 по-късно той овладя красиво на гърди и опита удар от същото разстояние, ала кълбото прелетя вдясно покрай гредата.

След час игра обаче той удари противников бранител в главата с лакът при един въздушен двубой и получи жълт картон. Секунди по-късно треньорът Оливер Рек го замени и пусна вместо него Душан Йетвич.
Смените обаче не дадоха резултат и Дуисбург загуби минимално.

Димитър Рангелов нямаше по-добра съдба със своя Енерги. В гостуването на Карслруе той започна активно и пробва изстрел от 20 метра в 12-ата минута, но бе неточен. Въпреки превъзходството на Карслруе първите 45 минути приключиха без гол.

Домакините поправиха грешките си след почивката и поведоха в 50-ата минута. Лаврич бе оставен непокрит в наказателното поле и отбеляза за 1:0.

Голът окрили Карлсруе и топката посети втори път мрежата на Енерги в 57-ата минута. Капитанът Яшвили заби шестия си гол за сезона от 11 метра и направи 2:0.

До края Рангелов и компания не съумяха да върнат дори едно от попаденията и загубиха двубоя.

В класирането Санкт Паули се качи на върха с 45 точки. Енерги и Дуисбург са съседи – съответно 11-ти и 12-ти с 24 и 20 точки. Динамо (Дрезден) има 26 на 10-та позиция.

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)