3. Защитник на Сити: Как мога да забравя гола на Рууни (видео)

Защитник на Сити: Как мога да забравя гола на Рууни (видео)

Шедьовърът на нападателя на Манчестър Юнайтед през февруари бе едно от най-великолепните му попадения с екипа на "червените дяволи"

Защитникът на Манчестър Сити Мика Ричардс никога няма да забрави сензационното изпълнение на нападателя на градския съперник - Уейн Рууни, в дербито на Манчестър на „Олд Трафорд” през миналия сезон, пише "The Sun". В срещата, проведена на 12-ти февруари, „червените дяволи” спечелиха с 2:1 – Нани даде аванс на отбора си малко преди почивката, но с попадение на Давид Силва „гражданите” се върнаха в мача. В 78-ата минута се стигна и до гола на Уейн Рууни, който с повече от блестящо изпълнение със задна ножица не остави шансове на Джо Харт, носейки победата на тима си.

Това попадение на Рууни до голяма степен сложи край на надеждите на Сити за титла през миналия сезон, а Мика Ричардс признава, че голът на нападателя на Манчестър Юнайтед все още го преследва: „Разбира се, още си го спомням – как мога да го забравя. Беше изключителен завършек, невероятен гол. Беше трудно да приемем, че сме загубили такъв мач, но не може да се отрече, че това е страхотно попадение”.

Бранителят на „гражданите” обаче смята, че утрешното дерби няма да бъде толкова запомнящо за нападателя на Юнайтед: „Той няма да го направи отново, ще се опитаме да го опазим този път”.

Манчестър Сити спечели само веднъж на „Олд Трафорд” от 1974-та година насам – това се случи през февруари 2008-ма, а Ричардс бе част от състава на „гражданите” в онзи мач. Това кара защитникът да бъде убеден, че няма причина да смята, че отборът му не може да повтори постижението си отново в утрешния сблъсък.