3. Здравко Димитров с първи гол в Турция (ВИДЕО)

Здравко Димитров с първи гол в Турция (ВИДЕО)

Неговият Бодрумспор обаче падна с 1:4

Българското крило Здравко Димитров вкара първия си гол в турската Суперлига, но попадението му беше крайно недостатъчно за нещо повече от загуба във 2-ия кръг. Неговият отбор Бодрумспор поведе с 1:0 при визитата на Еюпспор в Истанбул именно с попадението на българина, но след това домакините вкараха четири гола след почивката и спечелиха с 4:1.

Димитров можеше да открие резултата още в12-ата минута, но вратарят Берке Йозер не допусна силния удар от границата на наказателното поле да се превърне в гол. Стражът беше изненадан от бързите действия на българина, не успя да улови топката, а с второ боксиране я избута извън опасната зона.

B 30-ата минута Бодрумспор откри резултата, като цялата атака беше инспирирана от 25-годишния софиянец. Той влезе по лявото крило, откъдето атакуваше, центрира опасно, но Педро Бразао не нанесе точен удар. След това атаката продължи и последва центриране от дясно, окето беше разчетено най-добре от Димитров. Българинът чакаше топката на задна греда и оттам не сбърка.

До кроя на първата част гостите от Бодрум имаха още една добра възможност, която отново беше отказаан от вратаря Берке Йозер. След почивката обаче домакините отговориха веднага с израввителния гол на белгиеца Джани Бруно, а сенегалецът Маме Тиам направи 2:1 в 55-ата.

Здравко Димитров напусна терена в 76-ата минута, заменен от ганайския атакуващ халф Хакъ Осман. В последните минути домакините вече увеличиха преднината си с голове на Самуел Кайс в 86-ата минута и на Халил Акбунар в добавеното време.

За Бодрумспор това е втора загуба в два мача от влизането им в елита, като без актив и голова разлика 1:5 те са на последното 19-о място. Днешният им съперник Еюпспор – също новак в елита, пък постигна първа победа и с 4 точки е на 6-о място в класирането. Бодрумспор в 3-ия кръг приема на 24-и август (събота) отборът на Коняспор.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)