3. Зенит и Ювентус не си вкараха гол

Зенит и Ювентус не си вкараха гол

Отборите на Зенит (Санкт Петербург) и Ювентус завършиха наравно 0:0 в мача по между им от група „Н” на Шампионската лига. Въпреки нулевото равенство, мачът бе много интересен и само добрата игра на двамата вратари предотврати головете в този мач.

Още от самото начало на мача Зенит опита да наложи натиск, но отбраната на Ювентус играеше на ниво и логично Ювентус имаше по-чистите възможности за гол. Първото по-сериозно положение се откри пред състава на гостите в 10-та минута на мача, когато Олоф Мелберг уцели страничната греда с удар с глава. В 18-та минута Погребняк от състава на домакините стреля опасно от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. Само 2 минути по-късно Зирянов имаше възможност да открие резултата, но ударът му бе спасен от Манингер. В 22-та минута Юве уцели нова греда. Този път Якуинта стреля с глава, но изстрелът му срещна десния страничен стълб на вратата на Малафеев. Десетина минути по-късно Каморанези пропусна нова възможност за състава на гостите и ударът му бе избит в корнер. Малко след това и Недвед можеше да се разпише, но Малафеев спаси неговия удар. В самия край на полувремето капитанът на домакините Тимошчук можеше да открие резултата в полза на своя тим, но ударът му бе спасен от Манингер.

През втората част ситуацията на терена не се промени и домакините продължиха да натискат своя съперник, а Ювентус продължи да прави опасни контраатаки. В рамките на първите две минути от второто полувреме Малафеев спаси последователно 4 удара на футболисти на Ювентус. В 54-та минута се откри и най-чистото положение в мача. Якуинта подаде много добър пас към Дел Пиеро, но капитанът на гостите пропусна от малкото наказателно поле, като с това се изчерпаха и положенията за Ювентус. Малко след това дойде и най-чистото положение за Зенит. Дани бе изведен сам срещу вратаря Манингер, но се забави и топката му бе избита в ъглов удар. До края на мача домакините направиха всичко възможно да стигнат до победата, но пропуски направиха Дани и Погребняк, като вторият дори уцели гредата.

След това равенство Ювентус остава първи в групата с актив от 11 точки, докато Зенит има 5 точки и е на трета позиция. По-късно днес ще се изиграе и другия мач в групата между БАТЕ Борисов и Реал (Мадрид).
Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф