3. Зенит с важна крачка към титлата, вече е с пет точки пред ЦСКА

Зенит с важна крачка към титлата, вече е с пет точки пред ЦСКА

Руският шампион разнищи Том Томск насред "Петровски"

Руският шампион Зенит (Санкт Петербург) направи важна крачка по пътя си към защитата на титлата на страната, печелейки с убедителното 4:0 мача си срещу Том Томск от 24-ия кръг на първенството. Двубоят на стадион „Петровски” премина изцяло под контрола на играчите на Лучано Спалети и те заслужено се добраха до трите точки.

Класата на домакините се видя още през първите 45 минути и крайният победител от сблъсъка бе ясен още на почивката, защото резултатът бе 3:0. Виктор Файзулин даде аванс на Зенит още в 4-ата минута, а в 24-ата Роман Широков удвои преднината на шампионите. Третото попадение за домакините дойде малко преди последния съдийски сигнал за първата част, когато Александър Кержаков не остави никакви шансове на вратаря на гостите.

През втората част Зенит продължи да доминира, но достигна до само едно попадение, което отново бе дело на Кержаков. Четвъртият гол падна в 54-ата минута.

След успеха Зенит е с 52 пункта и увеличи преднината си пред основния си съперник за титлата – ЦСКА (Москва), на пет точки, въпреки че отборът от руската столица е с мач по-малко и по-късно днес приема на своя терен Волга Нижний Новгород. Том Томск е 14-ти с 20 пункта.