3. "Жълтата подводница" не остави шансове на 10 от Твенте (видео)

"Жълтата подводница" не остави шансове на 10 от Твенте (видео)

Отборът на Виляреал се класира на полуфиналите на Лига Европа с общ резултат 8:2

Отборът на Виляреал победи като гост Твенте с 3:1 в четвъртфинален мач-реванш от турнира Лига Европа и по този начин с общ резултат 8:2 се класира за следващата фаза, където ще се изправи срещу тима на Порто. Домакините откриха резултата чрез Емир Байрами в 32-ата минута. Джузепе Роси изравни от дузпа в 59-ата, Марко Рубен направи пълен обрат мача в 83-ата минута, също от 11-метров наказателен удар, а Кани оформи крайното 3:1 в 90-ата. Домакините играха половин час с човек по-малко, тъй като бранителят Тиендали предизвика първата дузпа и получи червен картон. Българският страж Николай Михайлов не бе в групата на своя тим поради контузия в бедрото и в негово отсъствие на вратата застана 40-годишният Бошкер.

Домакините започнаха уверено срещата въпреки огромния пасив, който трябваше да заличат, за да се класират на полуфиналите.
Холандците успяха да открият резултата в 32-ата минута, когато след прекрасно двойно между Тео Янсен и Брайън Руис, последният центрира към Байрами и той прати топката в мрежата, взривявайки трибуните на стадиона в Еншеде.

В 59-ата минута обаче Тиендали фаулира грубо Мубарак в наказателното поле на Твенте и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Джузепе Роси застана зад топката и хладнокръвно реализира, изравнявайки резултата. По-лошото за домакините обаче бе, че за грубото нарушение, което извърши Тиендали получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

В 83-ата минута бе отсъдена нова дузпа в полза на гостите. Този път Байсе извърши нарушението, фаулирайки, влезлият през втората част Перес. Този път Марко Рубен се нагърби с изпълнението на 11-метровият наказателен удар и не сгреши, извеждайки „Жълтата подводница” напред в резултата.

В последната минута точка на спора сложи Кани, който също влезе в игра през вторите 45 минути, вкарвайки добавката след удар на Рубен, отразен от стража на домакините Бошкер.

По този начин отборът на Виляреал се класира за полуфиналите с впечатляващия oбщ резултат 8:2, не оставяйки никакви съмения относно това кой е по-класният от двата тима.