3. „Жълтата подводница” потопи Твенте на “Ел Мадригал”, писа петица на Михайлов и чака полуфиналите (видео)

Испанският Виляреал изигра отличен първи ¼-финален мач от турнира Лига Европа срещу холандския шампион Твенте и заслужено спечели с 5:1 домакинството си, като по този начин предреши крайния изход от срещата.

На вратата на гостите цял мач бе българският национал Николай Михайлов, който допусна пет попадения, но не носи пряка вина за нито едно от тях, тъй като отбраната пред него се представи ужасяващо.

Домакините започнаха мача със самочувствие на своя “Ел Мадригал”, на който са непобедени в Европа под ръководството на Хуан Карлос Гаридо, след като спечелиха досегашните си шест срещи пред своя публика.

Тимът от Кастейон поведе в резултата още в 23-ата минута, след като отбраната на гостите не се ориентира добре след изпълнение на корнер отстрана на Борха Валеро. Топката бе отклонена с глава от Хосе Мануел Катала, а оставеният непокрит на границата на вратарското поле Марчена разстреля Ники Михайлов.

В 43-ата минута изпълнителят на ъгловия удар удвои преднината на „жълтата подводница”, след като бе изведен от Санти Касорла и остана очи в очи с Михайлов, след което технично пусна кълбото покрай левия му крак.

В самия край на първата част домакините стигнаха и до класическа преднина, а този път в автор на попадението се превърна бразилският нападател Нилмар, който се възползва от грешка на опитния бранител на домакините Петер Висгерхоф и простреля за трети път българския национален вратар.

След паузата Виляреал продължи да бъде по-активният отбор на терена и в 55-ата минута голмайсторът в тазгодишното издание на Лига Европа – Джузепе Роси, вкара деветото си попадение в надпреварата.

Роденият в САЩ италиански нападател се откъсна от отбраната на домакините и от границата на наказателното поле реализира изключително красиво попадение, при което Ники Михайлов единствено можеше да изгледа как топката влиза в горния му десен ъгъл.

След четвъртото попадение бе ясно кой ще е победителят в срещата, а по-всяка вероятност – и в четвъртфиналния сблъсък.

След попадението темпото на игра спадна, но домакините продължиха да владеят инициативата, а това изнерви футболистите на Твенте и в 67-ата минута резервата на гостите Янко влезе остро в краката на Гонсало Родригес, за което получи жълт картон, а халфът на Виляреал бе изнесен на носилка.

Точка на крайния изход от сблъсъка сложи Нилмар, който 10 минути преди края на срещата реализира второто си попадение в нея и пето за своя тим, след като бе изведен от Роси и стреля силно в левия ъгъл на пазената от Михайлов врата.

Българинът успя да докосне топката, но както и при останалите четири гола, нямаше вина за попадението.

Почетният гол в полза на гостите падна в последната минута и бе дело на резервата Марек Янко.

Загубата бе трета за гостите от също толкова мача в тяхната история на испанска земя и ги лиши от шансове да срещнат спечелилия срещата между Порто и Спартак във фазата на полуфиналите.

Стартови състави:

Виляреал: Лопес, Марио, Гонзало (’71 Капдевила), Мусакио, Катала (’82 Кико), Валеро (’79 Кани), Марчена, Бруно, Касорла, Нилмар, Роси;

Твенте: Михайлов, Росалес, Висгерхоф, Дъглас, Бусе, Брама (’77 Ландзаат), Ландзаат, Янсен, Руиз (’60 Чадли), Де Йонг (’32 Янко), Чадли;

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1