3. Жените на Лион спечелиха Шампионската лига

Жените на Лион спечелиха Шампионската лига

Олимпик Лион надигра Турбине Потсдам с 2:0 във финала на Шампионската лига за жени и донесе на Франция първи трофей в историята на турнира.

Любопитно е, че тези два тима играха и в заключителния двубой на надпреварата и през миналата година, но тогава германките надделяха след изпълнение на дузпи.

Уенди Ренар осигури аванс на французойките в средата на първото полувреме на двубоя, игран на стадиона на Фулъм – „Крейвън Котидж“.

Пет минути преди края пък швейцарската резерва Лара Дикенман дублира аванса на Лион след прецизното центриране на Южени Льо Сомер, която също се появи на терена след почивката.

Това бе и единствената загуба в турнира за Турбините, които преди тази вечер имаха в актива си 7 победи и 1 равенство, а головата им разлика бе 43:4!