3. Жирона продължава да изумява и оглави Ла Лига (ВИДЕО)

Жирона продължава да изумява и оглави Ла Лига (ВИДЕО)

Те победиха Осасуна с 4:2 и събраха 31 точки

Жирона продължава да се представя изключително силно от началото на сезона. Каталунците постигнаха много трудна победа с 4:2 при гостуването на Осасуна на „Ел Садар“ в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Това е четвърта поредна победа в шампионата за „бяло-червените“.

Жирона поведе в резултата с гол на Иван Мартин в 16-ата минута след асистенция на Артьом Довбик.

Осасуна успя да изравни резултата с попадение на Анте Будимир в 25-ата минута.

Домакините осъществиха пълен обрат в 55-ата минута с второто попадение на Будимир в срещата. Жирона се върна в мача с изравнителен гол на Довбик в 71-ата минута.

Довбик направи своята втора асистенция в мача в 80-ата минута, когато Жирона поведе с 3:2 след гола на Виктор Циганков.

Крайният резултат в срещата бе оформен в 90-ата минута, когато Порту асистира за гола на Алеиш Гарсия. Жирона е лидер в класирането с 31 точки, а Осасуна е единадесети с 13 точки.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост