3. ЖИВОТ СЛЕД КУМАН: Барселона продължава с издънките, взе само точка от Алавес на "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Агуеро и Пике бяха сменени принудително в дебюта на Серхи начело на каталунците

Барселона смени треньора, но не можа да победи Алавес. Каталунците стигнаха само до точка на "Камп Ноу" в дебюта на Серхи Бархуан начело на тима. През седмицата той беше назначен на мястото на уволнения Роналд Куман. Мачът от 11-ия кръг на Ла Лига завърши 1:1. Депай откри, Риоха вкара за баските. В края на първото порувлеме Барса остана без Кун Агуеро. Поражението остави домакините на 9-о място в класирането с 16 точки. Алавен е на 16-а позиция с 10.

В четвъртата минута Едгар Мендес се строполи на земята след удар с лакът от страна на Жорди Алба, но главният съдия Хорхе Васкес отсъди само фаул без да покаже картон на защитника на каталунците. В 12-ата Серхио Бускетс изведе Жорди Алба в наказателното поле, последва центриране, но защитник на гостите изби в ъглов удар.

Шест минути по-късно вратарят на гостите Антонио Сивера се намеси решително след изстрел на Ерик Гарсия с глава. Малко по-късно Серхио Агуеро напредна в половината на гостите и отправи изстрел, който премина покрай левия страничен стълб.

В 29-ата минута Алавес имаше възможност да открие резултата, след като Едгар Мендес засече центриране от фаул и пращайки топката опасно близо до десния страничен стълб.

Голям проблем се появи през Серхи Бархуан в заключителните минути на първото полувреме. Серхио Агуеро, започнал едва втория си мач като титуляр след травма, остана да лежи на тревата, държейки се за гърдите и очевидно изпитваше затруднения с дишането. Нямаше единоборство или удар, което засили съмненията около състоянието му. В игра се появи Филипе Коутиньо.

В последната минута от първото полувреме Мемфис Депай отправи мощен изстрел, който принуди Антонио Сивера да боксира решително.

В 49-ата минута Мемфис Депай стреля от границата на наказателното поле не остави шансове за реакция на Сивера - 1:0!.

Три по късно Алавес успя да изравни при първото си сериозно положение в мача. Гостите обаче напълно си го заслужиха. Риоха излъга  Тер Щеген и прати топката опразнената врата.

В 59-ата минута Гави демонстрира изумителен дрибъл и се справи с няколко противникови играчи, а накрая чукна топката към Депай в наказателното поле. Нидерландецът успя да стигне до нея преди Сивера и да я насочи към вратата, но тя се отби в страничния стълб. "Малко по-късно стражът на Алавес имаше отрази и удар на Депай, който бе изведен от Нико Гонсалес.

Кошмарът за домакините обе не приключи до тук. В 70-ата минута Жерар Пике напусна терена, накуцвайки. На негово място се появи Клеман Лангле. Малко по-късно и младият Нико Гонсалес също получи контузия и трябваше да бъде сменен.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)