3. Жоао Феликс вкара, но Челси пак не победи

Жоао Феликс вкара, но Челси пак не победи

"Сините" завършиха 1:1 в лондонското дерби срещу "чуковете"

Челси завърши наравно 1:1 при гостуването си на Уест Хем от 23-ия кръг на Висшата лига. Жоао Феликс вкара дебютния си гол с екипа на "сините", но това не беше достатъчно за трите точки.

Първият шанс в срещата дойде още във втората минута, когато Рийс Джеймс стреля от пряк свободен удар, но опитът му бе насочен в долния десен ъгъл, където Лукаш Фабиански спокойно улови. В 9-а минута Жоао Феликс бе изведен зад гърба на противниковата отбрана и шутира към вратата на Фабиански, нацелвайки гредата, но с добавка успя да вкара топката в мрежата. Голът обаче бе отменен поради засада.

В 16-а минута Енцо Фернандеш достави прекрасно подаване в наказателното поле, а Жоао Феликс се измъкна великолепно зад защитата и завърши прецизно с едно докосване с десния крак, за да открие резултата - 1:0 за Челси.

В 23-а минута Кай Хаверц се измъкна зад защитата на противника, навлезе в наказателното поле и отправи удар, който навести мрежата на Фабиански. Попадението обаче бе отменено поради засада.

Само три минути след това Михаел Антонио бе на чиста позиция в наказателното поле, а Беноа Бадиашил не се намеси по най-добрия начин, което позволи на нападателя да отправи удар от близка дистанция, който обаче бе превъзходно спасен от Кепа Арисабалага. В 28-а минута Джаръд Боуен засече центриране в наказателното поле и насочи топката успоредно на голлинията, където дебнеше Емерсон, който успя да я мушне в мрежата и резултатът бе изравнен - 1:1.

Прекрасна възможност се откри пред Челси, след като в 41-а минута Беноа Бадиашил засече центриране от корнер с глава, но ударът на централния защитник премина над напречната греда на Уест Хем. До края на първата част нямаше повече чисти голови положения и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

В 53-а минута Марк Кукурея опита удар от разстояние, но съперник подложи крак и изчисти. Само корнер за Челси. Секунди след това Деклан Райс получи качествено подаване и изстреля силен шут от дистанция, който за негово съжаление прелетя встрани до лявата греда. В 66-а минута Саид Бенрама опита късмета си далечен пряк свободен удар, но се получи рикошет, след който последва корнер аз Уест Хем. Две минути след това Боуен намери Соучек в пеналтерията, но ударът с глава на последния преми над напречната греда на Кепа.

В 75-а минута Челси пропиля страхотен шанс, след като Кай Хаверц засече перфектно центриране, но ударът на нападателя бе твърде встрани от лявата греда. Три минути след това отбита топка попадна в Енцо Фернандес, който стреля от границата на наказателното поле, но не успя да контролира удара си и кълбото излезе твърде встрани от дясната греда.

В 83-та минута Соучек вкара за 2:1 в полза на Уест Хем след центриране от пряк-свободен удар, но ВАР отмени попадението заради засада.

Така Челси остана на 9-то място с 31 точки, докато Уест Хем е 15-ти с 20.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)