3. Златен Божинов носи точката на Лече срещу Лацио само с 4 минути игра (видео)

Златен Божинов носи точката на Лече срещу Лацио само с 4 минути игра (видео)

Чезена и Палермо спретнаха хубаво 2:2

Отборът на Лацио допусна нова грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига догодина, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Лече. Срещата се игра на стадион "Олимпико" в Рим и бе от програмата на 33-ия кръг на италианската Серия "А".

В герой на гостите пък се превърна българският национал Валери Божинов, който се появи като резерва в 87-ата минута, а само 4 по-късно оформи крайното 1:1.

Иначе двубоят бе доста интересен, като и двата отбора имаха солидно количество изгодни положения за гол, които обаче по една или друга причина не бяха оползотворени през първата част.

През второто полувреме "орлите" опитаха да натиснат и успяха да притиснат съперника в половината, но голът така и не идваше.

Феновете на Лацио трябваше да чакат до 82-ата минута, когато Матусалем засече с глава центриране на Скалони за 1:0.

В даденото от рефера продължение обаче, влезлият само 4 минути по-рано - Валери Божинов, попари "Олимпико" с хубав шут с десния крак от наказателното поле, с който той донесе точката на своите.

В друг мач от този 33-и кръг на Калчото, тимовете на Чезена и Палермо извъртяха красиво 2:2 на стадион "Дино Мануци".

Гостите от Сицилия излязоха първи напред в резултата, след като в 20-ата минута Муньос изведе Бертоло на изгодна позиция, а последният не сбърка за 1:0.

"Морските кончета" обаче натиснаха мигновено и в 26-ата минута Марио Сантана възстанови статуквото. Само 120 секунди по-късно пък, Ренела направи обрата пълен, вкарвайки за 2:1.

В даденото от рефера продължение на първата част обаче, Силвестре засече с глава центриране на Бертоло, оформяйки крайното 2:2.

Тотнъм остана без Хюн Мин Сон

Капитанът на Тотнъм пропуска гостуването на Брайтън, както и мачовете на националния отбор