3. Знаменит обрат от 0:3 до 4:3 за Борусия (Дортмунд) в Норвегия (ВИДЕО)

Знаменит обрат от 0:3 до 4:3 за Борусия (Дортмунд) в Норвегия (ВИДЕО)

Отборът на Тухел губеше с 0:3 от Од Гренланд до 22-ата минута, но направи паметен обрат

Борусия (Дортмунд) направи забележителен обрат и след като губеше с 0:3 до 220ата минута при гостуването на Од Гренланд в първа среща от плейофа за влизане в групите на Лига Европа успя да стигне до успеха с 4:3.

В един невероятен мач в Норвегия домакините поведоха след едва две минути – Самуелсен се разписа отблизо с глава. Фредерик Нордквеле удвои в 20-ата минута, а нещата станаха дори още по-лоши в 22-ата минута, когато Еспен Руд направи 3:0 от пряк свободен удар.

Обамеянг окопити Дортмунд с гол за 3:1 в 34-ата минута. Шинджи Кагава намали на 3:2 в самото начало на втората част с нисък удар в ъгъла и на „Скагерак Арена” замириса на голям обрат.

Илкай Гюндоган бе много близо до гола, а Обамеянг успя да изравни 13 минути преди края – 3:3.

Хенрих Мхитарян завърши грандиозния обрат с глава отблизо в 85-ата минута – 4:3 за Борусия след кошмарното начало.

Реваншът на „Сигнал Идуна Парк” е след 7 дни.