3. ЗРЕЛИЩЕ В ЛОНДОН: Тотнъм спря Ливърпул в мач с четири гола и червен картон (ВИДЕО)

"Червените" завършиха мача с 10 души, останаха на три точки от Сити

Тотнъм и Ливърпул предложиха старахотно зрелище в мача помежду им от 18-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадиона на "шпорите" в Лондон завърши 2:2. "Червените" доиграха срещата с 10 души, а равенството ги остави на три точки зад лидера Манчестър Сити. Тотнъм е седми, но с три мача по-малко.

Нови проблеми се стовариха върху мениджъра Юрген Клоп преди мача. След Върджил ван Дайк и Фабиньо положителен тест за коронавирус даде и Тиаго. Капитанът Джордън Хендерсън също е болен, но при него не става въпрос за COVID-19. Двамата бяха заменене от Милнър и Тайлър Мортън.

След само минута игра Ливърпул стигна до страхотен шанс да открие резултата. Мортън центрира в наказателното поле, където Анди Робъртсън засече топката с глава, но ударът му не намери целта. Секунди по-късно Джеймс Милнър стреля, но Юго Лорис спаси.

В 13-ата минута Хари Кейн овладя топката в наказателното поле на "червените" и успя да се обърне, за да нанесе удар. Ибрахима Конате обаче застана на пътя на топката и предотврати много сериозна опасност пред вратата на Алисон. Минута по-късно прошка нямаше! Кейн бе изведен от Ндомбеле и прати топката в далечния ъгъл - 1:0!

В 19-ата минута Хюн Мин Сон изскочи зад отбраната на Ливърпул и се озова очи в очи с Алисон, който обаче успя да го спре. Дори и да се бе стигнало до попадение то нямаше да бъде зачетено, защото юнокореецът бе в положение на засада. Секунди след това в идентична ситуация се озова Садио Мане. Този път засада нямаше, но стражът на Тотнъм Юго Лорис също показа майсторство и спря сенегалеца да вкара.

Лондончани можеха да останат с човек по-малко в 22-ата минута брутално влизане на Хари Кейн. Той извърши грубо нарушение срещу Робъртсън, но решението на съдията бе жълт картон.

След половин час игра Тотнъм изпусна невероятен шанс . Хюн Мин Сон подхвана бърза контраатака в половината на Ливърпул, Хари Кейн увлече със себе си отбраната на мърсисайдци и отвори пространство за Деле Али, който получи топката и стреля. Алисон успя да докосне топката и тя мина покрай лявата му греда. Малко по-късно вратарят се справи и с опасно центриране на Кейн към Сон.

В 35-ата минута Ливърпул спря устрема на Тотнъм с изравнително попадение. Анди Робъртсън стигна до топка в наказателното поле и центрира към Диого Жота, който реализира за 1:1!

Три минути по-късно "червените" имаха сериозни претенции за дузпа, когато Емерсон Роял избута Жота в наказателното поле. Ситуацията изнерви Юрген Клоп, а протестите му донесоха жълт картон. В края на първото полувреме Ливърпул стигна до още няколко ситуации пред вратата на Лорис. Най-добрата беше удар от въздуха на Александър-Арнолд, след който топката бе избита от вратаря на Тотнъм.

Второто полувреме започна с нов пропуск за Ливърпул, след като Александър-Арнолд центрира, но Жота засече в аут. В 55-ата минута Деле Али намери Кейн пред опразнената врата, но отиграването на нападателя беше катастрофално и Алисон спаси.

По-късно английският голмайстор пропиля нова голяма възможност, след като засече с глава подаване от корнер, но в аут. В 69-ата минута Тотнъм имаше претенции за дузпа за бутане в гръб срещу Деле Али, но играта продължи с контра за гостите, която завърши с гол.

Юго Лорис изби след опит за удар на Мохамед Салах. Атаката обаче продължи и Александър-Арнолд центрира във вратарското поле, където Робъртсън с глава направи пълен обрат в дербито – 2:1. И тук домакините имаха претенции за нередност – игра с ръка на Салах, но VAR реши, че всичко е по правилата и голът на защитника беше зачетен.

Шоуто продължи с пълна сила и само пет минути по-късно "шпорите" изравниха! Сон беше брилянтно изведен, Алисон допусна груба грешка и позволи на нападателя да го преодолее с изпълнение по земя за 2:2!

В 77-ата минута Робъртсън, който имаше гол и асистенция до този момент, беше изгонен с директен червен картон за груб фаул. Ситуацията беше прегледана и с VAR и главният съдия Пол Тиърни взе тежкото решение.

До края Ливърпул удържа равенството и си тръгна с точка.

ТОТНЪМ - ЛИВЪРПУЛ 2:2

1:0 Хари Кейн (13)

1:1 Диого Жота (35)

1:2 Андрю Робъртсън (70)

2:2 Хюн Мин Сон (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ТОТНЪМ: Лорис, Емерсон, Дайър, Санчес, Дейвис, Ндомбеле, Уинкс, Али, Сесеньон, Сон, Кейн

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Конате, Матип, Робъртсън, Милнър, Кейта, Мортън, Жота, Салах, Мане

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика