3. Зрелищен обрат на "Емиратс" донесе първото място на Арсенал

Зрелищен обрат на "Емиратс" донесе първото място на Арсенал

Артилеристите губеха с 0:2 от Болтън , но стигнаха до победа след голове на Росицки, Фабрегас, Вермален и Аршавин.

Страхотен Арсенал направи пълен обрат над Болтън, в отложената среща между двата тима от Висшата лига. Успехът с 4:2 праща "артилеристите" на първа позиция в класирането, а главните виновници са Росицки, Фабрегас, Вермален и Аршавин, за гостте се разписаха Кейхил и Тайлър от дузпа.

Срещата започна страхотно за Болтън, след като те успяха да открият резултата още в 5-та минута чрез Гари Кейхил, който вкара топката във вратата на Алмуния след изстрел с левия крак, когато „артилеристите” не успяха да изчистят топката от наказателното си поле.

Осем минути по-късно играчите на Венгер имаха възможността да изравнят, но удар на мина на сантиметри над горната греда, след чудесна контраатака на Арсенал.

Тейлър бе фаулиран в опасна близост до наказателното поле на Арсенал, в 21-та минута. Именно той изпълни прекия свободен удар и само прекрасната намеса на Алмуния спаси „артилеристите” от второ попадение.

Нещата продължиха да се развиват много добре за „Уондерърс”, след като Денилсон извърши нарушение в наказателното поле срещу Ли Иънг, а съдията показа бялата точка.Тайлър застана зад топката, отпратия в долмия ляв ъгал на Алмуния и резултатът стана 0:2.

Едуардо пропиля чудесна възможност за Арсенал, след като получи добър пас от Фабрегас и от няколко метра не успя да вкара, защото  Яскелайнен бе заел много добра позиция.

Росицки изправи феновете на Арсенал на крака, защото намали пасива на „топчиите”, след като остави вратаря на Болтън безпомощен със страхотен изстрел с десния крак - 1:2.

Така малко изненадващо завърши първата част с предимство за Болтън.

Атаките на "aртилеристите" започват моментално, но Едуардо изпусна добра възможност още във втората минута на полувремето.
2:2  - Сеск Фабрегас. Испанецът вкара четвъртото попадение в срещата от почти невъзможен ъгал, а с прецизния си изстрел остави вратаря на Болтън безпомощен. Така  "артилеристите" се връщат в срещата, след като губеха с 0:2.

"Топчиите" имаха две добри възможности след центрирания на Сеск от корнер, но защитата на Болтън си свърши на два пъти много добре работата.Играчите на Венгер достигнаха до пълен обрат след гол на Вермален в 65-та минута. Сеск центрира от корнер и след разбъркване в наказателното пле на Болтън най-съобразителен се оказа Вермален.

Дори и след обрата атаките на Арсенал не спряха и в 71-та минута се откри много добра възможност пред Денилсон, но Яскелайнен за пореден път се намеси много добре.

Неприятна новина, обаче получи Венгер, след като Диаби бе фаулиран грубо и лекарският екип прецени, че той не може да продължи срещата и бе заменен от Истмонд.

Ново попадение за Арсенал, този път голмайсторът е Андрей Аршавин. Двойно подаване с Едуардо изведе Аршавин на страхотна стрелкова позиция, а руснакът не сбърка и направи резултата 4:2 с десния си крак.

Тази победа праща Арсенал на върха в Премиършип, а също така задалбочава и проблемите в Болтън, които са предпоследни.