3. Зрелищно 3:3 между Тотнъм и Арсенал на „Уайт Харт Лейн” (видео)

Зрелищно 3:3 между Тотнъм и Арсенал на „Уайт Харт Лейн” (видео)

Отборите на Тотнъм и Арсенал за пореден път доказаха, че правят едни от най-хубавите мачове в Англия, след като днес завършиха наравно 3:3 в зрелищно лондонско дерби, играно на стадион „Уайт Харт Лейн”

Отборите на Тотнъм и Арсенал за пореден път доказаха, че правят едни от най-хубавите мачове в Англия, след като днес завършиха наравно 3:3 в зрелищно лондонско дерби, играно на стадион „Уайт Харт Лейн”. Двубоят пък бе от програмата на 33-ия кръг на Висшата лига, хиксът е удар по амбициите и на двата отбора.

Двубоят започна страхотно за „топчиите”, след като Фабрегас изведе Уолкът зад отбраната на „шпорите”, английският национал напредна и хладнокръвно стреля покрай Гомеш за 1:0.

Радостта на „артилеристите” от това попадение обаче изтрая едва 2 минути, тъй като Чорлука намери Ван Дер Ваарт в дясната част на наказателното поле, а холандецът с остър шут препарира Шчезни за 1:1.

Бързата игра на двата отбора продължи и след този гол и още в 12-ата минута Арсенал отново водеше в резултата с хубав гол на Насри, който не остави шансове на Гомеш – 2:1.

След този гол темпото се понакъса, но „шпорите” изглеждаха малко по-активни от своя опонент, но след една контраакция в 41-ата минута, Робин Ван Перси бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо не сбърка за 3:1.

Тотнъм обаче отново отговори светкавично и след 3 минути намали на 2:3, след като Хъдълстоун с марков изстрел разстреля Шчезни, давайки нови надежди на домакините.

Втората част бе далеч по-бавна като темпо от първата, като още от началото двата тима се захапаха в центъра на терена. С течение на времето обаче, Тотнъм отново установи превес и Ван дер Ваарт отново започна да притеснява сериозно отбраната на „топчиите”.

Така дойде 71-ата минута, когато „шпорите” получиха правото да изпълнят дузпа, която бе изпълнена страхотно от Ван дер Ваарт, който възстанови статуквото – 3:3.

До края на двубоя двата отбора започнаха да действат по-предпазливо и до нови голове не се стигна и така Тотнъм и Арсенал взеха по точка от това зрелищно дерби.

След равенството Арсенал се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 64 точки, на 6 зад лидера Манчестър Юнайтед. Домакините от Тотнъм пък са 5-и с 54 пункта, на 5 пред 6-ия Ливърпул.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1