3. Звездната "Ла Фурия" с труден успех над саудитите - 3:2 (видео)

Звездната "Ла Фурия" с труден успех над саудитите - 3:2 (видео)

Фернандо Йоренте точен за еврошампиона в добавеното време на мача

Звездната селекция на европейския шампион Испания стигна до трудна победа с 3:2 над Саудитска Арабия.

Приятелската среща между двата тима се игра на стадион „Тиволи-Неу” в Инсбрук, Австрия, а победното попадение за „Ла Фурия” бе дело на Фернандо Йоренте в добавеното време на мача.

Така испанците записаха 10-а поредна победа и вече имат 35 успеха в 36 изиграни срещи, две седмици преди началото на Мондиал 2010 в ЮАР.

Висенте дел Боске започна мача със схема 4-1-4-1, оставяйки на пейката Фернандо Торес. Изненадващо или не, саудите първи стигнаха до откриване на резултата. В 16-ата минута Хавсави направи 1:0 след удар с глава, дошъл след центриране от ъглов удар.

„Ла Роха” реагира мигновено. В 30-ата минута Иниеста центрира отляво и Вия вкара поредния си гол с националната фланелка – първи за него откакто финализира преминаването си в Барселона.

След 58-ата минути игра Шаби Алонсо вкара за 2:1 с удар от 30-ина метра, но тима от Персийския залив стигна малко куриозно до 2:2. В 74-ата минута Ал Сахлави стреля извън наказателното поле, топката рикошира в гърба на Ал Нумаре и Касияс нямаше какво да направи.

В първата минута от добавено време на двубоя, Алонсо центрира от ъглов удар и резервата Йоренте с глава донесе успеха на еврошампиона.

Следващата проверка на "червените" е срещу Южна Корея на 3 юни. Тимът на Дел Боске ще мери сили с Швейцария, Хондурас и Чили на световното.

Стартов състав на Испания:

Касияс; Рамос, Пуйол, Пике, Арбелоа; Бускетс; Силва, Алонсо, Шави, Иниеста; Вия;
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1