3. "Звездното" дерби на Манчестър се оказа скучен мач без голове (видео)

"Звездното" дерби на Манчестър се оказа скучен мач без голове (видео)

Юнайтед и Сити не успяха да се победят на "Сити ъф Манчестър" в среща, завършила 0:0

Отборите на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед си поделиха точките в градското дерби помежду им, играно на стадион „Сити ъф Манчестър”. И символичните домакини, и гостите влязоха в мача изключително внимателни и това темпо на игра продължи през всичките 90 минути. Българската звезда в отбора на Алекс Фъргюсън Димитър Бербатов игра до 78-та минута, като се отличи с един удар от странична ножица в ръцете на Джо Харт и още няколко добри изяви.

Първото полувреме започна предпазливо от страна и на двата отбора. Битката се водеше основно в централната зона на терена, като Сити бяха малко по-активни в атаките си. Все пак домакините не можаха да изпъкнат с нищо, докато Юнайтед имаха една добра ситуация за гол на Евра.

Първият точен удар в мача дойде чак в 14-та минута, когато Нани стреля право в ръцете на Джо Харт. Осем минути по-късно гостите атакуваха през центъра, Евра направи чудесно двойно подаване с Парк и стреля, но твърде слабо и в обхвата на стража на Сити.

В 25-та минута домакините изградиха добра многоходова атака отляво, след което Бари подаде към Милнър в наказателното поле, но противников бранител успя да изчисти в корнер. Десет минути по-късно Тевес стреля страхотно с десния крак от пряк свободен удар, но Ван дер Сар се разтегна докрай и спаси.

Пет минути преди края на първата част Патрис Евра центрира към далечната греда, където беше Бербатов, който свали топката на границата на вратарското поле, но Харт излезе и улови.

В последните секунди на продължението Сити трябваше да изпълнят фаул чрез Силва, който центрира фалцово, но топката премина над всички в наказателното поле и излезе в аут. Така полувремето завърши при нулево равенство и без много интересни моменти.

Втората част започна с по-активна игра на гостите. Юнайтед задържаха добре топката и имаха няколко добри атаки. В 57-та минута „червените дяволи” организираха атака с много подавания, топката стигна до Браун отдясно на наказателното поле на Сити, който центира към Бербо. Бербатов пробва удар със странична ножица, насочи топката в очертанията на вратата, но Харт улови без проблеми.

В следващите минути действията бяха предимно в средата на терена и двата отбора сериозно страдаха от липса на положения. Чак в 86-та минута Сити успяха да събудят зрителите на „Сити ъф Манчестър”. Тевес започна атака от центъра и подаде към Джонсън, той пусна към Сабалета през краката на О’Шей, Сабалета се освободи и стреля с левия крак, но извън вратата.

В 89-та минута Карик стреля по посока вратата на Джо Харт, получи се двоен рикошет, но топката излезе в корнер. От ъгловия удар последва разбъркване в наказателното поле на домакините, но нито Флетчър, нито Уес Браун успяха да отправят удар.

До края на срещата Роберто Манчини пусна в игра Емануел Адебайор на мястото на Карлос Тевес и спечели секунди до края на редовните 90 минути. И двата съперника не можаха да осъществят нищо интересно до края и срещата завърши без голове.

В друг двубой от 12-ти кръг на Премиършип Евертън и Болтън завършиха също наравно, но резултатът при тях беше 1:1. Срещата беше оспорвана и Болтън успяха да поведат 11 минути преди края чрез Иван Класнич. В 86-та минута Фелаини беше фаулиран от Робъртсън и в гнева си го удари без топка. За постъпката си Фелаини получи червен картон. Макар и с човек по-малко Евертън изравни в 90-та последна минута на мача с гол на Джърмейн Бекфорд.

Състави:

Манчестър Сити: Бари, Боатенг (Коларов 80’), Де Йонг, Харт, Компани, Милнър (Джонсън 73’), Силва, Тевес (Адебайор 90+4’), Яя Туре, К. Туре, Сабалета

Манчестър Юнайтед: Бербатов (Ернандес 78’), Карик, Евра (О’Шей 69’), Фърдинанд, Флетчър, Нани, Парк, Рафаел (Браун 49’), Скоулс, Ван дер Сар, Видич

Жълти картони: Скоулс, Браун (Юнайтед)

Стадион: „Сити ъф Манчестър”

Съдия: Крис Фой

Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята