3. Звездното трио на Барса избухна за пореден път и изхвърли Арсенал от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар, Суарес и Меси огорчиха англичаните, които успяха да се отсрамят с гол на Ел Нени

Барселона спечели с 3:1 реванша си срещу Арсенал в осминафиналите на Шампионска лига и с общ резултат 5:1 се класира за следващата фаза на турнира. Неймар даде ценен аванс на своя тим в 17-ата минута, а Мохамед Ел Нени дебютира в турнира с екипа на "артилеристите" с гол в 51-ата, връщайки интригата в срещата. Феноменален гол на Луис Суарес попари надеждите на английския тим, а Лионел Меси оформи крайното 3:1 и 38-ия пореден мач на каталунците без загуба.

Въпреки силното начало за Арсенал отборът на Арсен Венгер не успя да подложи на сериозно изпитание отбраната и вратаря на Барселона, като гостите нанесоха осем удара през първите 45 минути , но нито един от тях не намери рамката на вратата.

В 10-ата минута Йозил опита удара си от границата на пеналта, но встрани от целта.

В 17-ата отличен дълъг пас на Неймар намери безпогрешно Лионел Меси в предни позиции, аржентинецът овладя и веднага шутира, Оспина обаче се намеси стабилно и успя да парира.

Минута по-късно домакините поведоха в резултата. Луис Суарес изведе Неймар сам срещу стража на „топчиите” и бразилецът не срещна трудности да вкара кълбото в мрежата за 1:0.

В последните десет минути на първата част Арсенал създаде няколко добри положения, но не успя да се възползва от нито едно от тях. Първо пас на Йозил премина като по чудо през цялата отбрана на домакините и намери Ел Нени отдясно, но ударът на египтянина бе блокиран от футболист на Барса, а секунди по-късно Алексис Санчес засече с глава центриране отдясно, но топката отново премина встрани от вратата.

Второто полувреме започна на високи обороти и в 51-ата минута Мохамед Ел Нени ознаменува добрата си игра с гол, възродявайки надеждите на Арсенал. Алексис Санчес проби отдясно и насочи топката към Ел Нани, който в движение шутира, пращайки неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Нова блестяща намеса Давид Оспина след удар на Меси в 57-ата остави Арсенал в двубоя, а Дани Уелбек пропиля страхотна възможност в 61-ата да намали изоставането на своя тим, като не успя да се възползва от грешка на Матийо и бе блокиран с шпагат от Масчерано.

В 65-ата минута Дани Алвеш центрира отдясно и Луис Суарес с феноменална странична ножица прати кълбото в далечния на Оспина ъгъл, като вратарят на гостите успя само да изгледа невероятното изпълнение на уругваеца.

Дани Уелбек нямаше късмет в този мач, което за пореден път си пролича в 67-ата, когато нападателят шутира от малък ъгъл, но топката срещна гредата.

В 81-ата Алексис Санчес изпълни пряк свободен удар, който затрудни Тер Стеген, но вратарят на Барселона все пак успя да избие, при добавката Жиру също не успя да пробие стража на каталунците, а при нов удар на Тио Уолкът топката бе изчистена от голлинията с глава от Алвеш.

Крайният резултат оформи Лионел Меси в 88-ата, когато за пореден път показа извънземна техника и с техничен удар от малкия пеналт огорчи за трети път гостуващия тим.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи