2. Фен Зона
  3. 12 отбора от цяла България ще се борят на финала на „Данониада” 2011

12 отбора от цяла България ще се борят на финала на „Данониада” 2011

Очаква се Димитър Бербатов да награди победителя в 14-то издание на турнира

На 31 май  и 1 юни ще се проведат финалните  мачове от четиринадесетото издание на „Данониада”– единственият по рода си футболен турнир за деца до 12- годишна възраст. Мачовете от последния етап на “Данониада” ще се играят на стадион “Българска армия”.

На 1 юни  стадионът ще е отворен и за публика.

Финалистите в тазгодишното издание на „Данониада” са:

Зона Плевен: детската школа на ФК “Плевен”; ФК „Гунди”, Плевен;

Зона Пловдив: СОУ „Найден Геров”; ПФК „Локомотив”, Пловдив;

Зона Бургас: „Черноморец” II, Бургас; ОФК „Елхово”;

Зона Благоевград: СОУ „Кузаман Шапкарев”, Благоевград; Общински детски комплекс Кюстендил;

Зона Варна: ПФК „Черно море”; ПФК „Спартак”, Варна;

Зона София: 44 СОУ „Неофит Бозвели”, София; ФК „Септември”, София

„За четиринадеста година нашите деца имат възможност да премерят сили с връстниците си от цял свят на голям международен турнир. Тази година Международна купа “Данон” ще се проведе на легендарния за всички фенове на футбола стадион “Сантяго Бернабеу” в Мадрид. Тръпката да играеш на терен, на който се борят едни от най-големите отбори в света и е и най-голямата награда за малките футболисти”, каза Дитер Шулц – генерален директор на „Данон Сердика” АД.

Последният  и най-важен мач  от „Данониада”  2011 ще започне на 1 юни, в 11,00 часа на стадион „Българска армия”. Победителят в него ще има шанса да играе на финалите на Международна купа „Данон” в Мадрид.

Финалите  на „Данониада” 2011 ще се проведат в два дни: на 31 май отборите финалисти играят в 4 групи по 3 отбора. Отборите с най-добро класиране в групите ще играят на полуфинал. На 1 юни от 10 часа е малкият финал за 3 и 4  място, а от 11 часа започва последният мач, резултатът от който ще определи и победителя в турнира.

Церемонията по награждаването започва в 12 часа на стадион „Българска армия”.