2. Фен Зона
  3. Аржентина (57-мо СОУ) е световен шампион по футбол

Аржентина (57-мо СОУ) е световен шампион по футбол

Аржентина (57-мо СОУ) победи Мексико (55-то СОУ) с класическото 3:0 във финалния мач на мини Световното първенство по футбол за ученици

Аржентина (57-мо СОУ) победи Мексико (55-то СОУ) с класическото 3:0 във финалния мач на мини Световното първенство по футбол за ученици, съобщиха от пресслужбата на МФВС. На трето място се класира Бразилия (22-ро СОУ) след победа над Чили (170-то СОУ) с 1:0.

На официална церемония по награждаване на победителите в комплекс “Спортна София” министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков връчи купата и златните медали на шампиона и пожела нови спортни победи на младите футболни таланти от 57-мо СОУ в столицата, които представляваха отбора на Аржентина на мини Световното първенство по футбол за ученици.

То бе организирано по инициатива на посолството на Южна Африка у нас и Министерството на физическото възпитание и спорта под патронажа на столичния кмет Йорданка Фандъкова. Министър Нейков връчи купа и на първия секретар на посолството на ЮАР в България Табисо Мотау по повод предстоящото домакинство на Световното първенство по футбол и за доброто партньорство при организиране на мини шампионата в София.

Заместник-министърът на физическото възпитание и спорта Иван Ценов награди сребърните медалисти - отбора на Мексико (55-то СОУ), а третите от шампионата – отборът на Бразилия (22-ро СОУ) получиха медалите си от Табисо Мотау. Специални грамоти за четвъртото си място получиха футболистите от Чили (170-то СОУ). Те бяха наградени от Десислава Темелкова от Столична община.

Красимир Данов от отбора на Аржентина (57-мо СОУ) бе избран за най-добър вратар, а голмайстор на шампионата е неговият съотборник Адриан Йорданов. За най-полезен играч бе посочен Йоан Маринов – Мексико (55-то СОУ).

Шампионът и призьорите получиха награди от партньорите и спонсорите на шампионата Адидас, Фишерманс Френд, Макдоналдс, Кока Кола, Жилет, Кавен Орбико, минерална вода “Еве” и други. Корейската автомобилна компания “Хюндай” раздаде награди на журналистите.