2. Фен Зона
  3. Аякс наказа Хамбургер като гост, Леонардо с уникален гол

Аякс наказа Хамбургер като гост, Леонардо с уникален гол

Аякс победи с 1:0, като гост Хамбургер и затвори устата на Мартин Йол. Момчетата на Марко Ван Бастен играха сковано цяло първо полувреме за да дойде второто, когато се оттърсиха от слабата игра. На почивката резултатът бе 0:0. През второто полувреме първо малшанс помогна на Аякс, когато домакините уцелиха горната греда, след грешно изчистена топка в отбраната на амстердамци.

Аякс победи с 1:0, като гост Хамбургер и затвори устата на Мартин Йол. Момчетата на Марко Ван Бастен играха сковано цяло първо полувреме за да дойде второто, когато се оттърсиха от слабата игра. На почивката резултатът бе 0:0. През второто полувреме първо малшанс помогна на Аякс, когато домакините уцелиха горната греда, след грешно изчистена топка в отбраната на амстердамци. След пропуснатото положение Аякс започна да налучква верният ритъм и да показва своят стил на игра. Ван Бастен направи правилните смени, като извади недобре представилият се в този мач Миралем Сюлеймани и Ено. а на тяхно място пусна Леонардо и Габри.Бразилецът се оказа и героят за Аякс в тази среща. Той открадна една топка от защитник на Хамбургер, излезе очи в очи с вратаря на германците, след мощен удар топката се удари първо в дясната греда, след което в лявата за да попадне отново в краката му и резултатът да бъде открит. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко срещан гол. Суарез имаше добро положение в 83-ата минута, а в 86-ата Урби Емануелсон пропусна да отбележи 100 %-ов гол и да реши всичко в мача. Даденото продължение бе пет минутно, но защитата на Аякс беше безкомпромисна. В другият мач от група "F" Жилина и Славия Прага неможаха да си отбележат гол и завършиха 0:0.