2. Фен Зона
  3. Българите се класираха на полуфинал на корта на CEV Varna Masters

Българите се класираха на полуфинал на корта на CEV Varna Masters

Златните медалисти от миналогодишния CEV Challenger Varna, испанците Marcos-García изненадващо загубиха от словаци

Невероятна победа на Митев и Градинаров над Олимпийския отбор от Латвия Samoilovs-Sorokins. Емоционалните мачове изпълниха трибуните на 2012 CEV Beach Volleyball European Championship – Varna Masters, presented by M-Tel. Вторият ден от турнира CEV Varna Masters започна с мач с участието на българките Ася Динова и Светла Ангелова, които играха срещу швейцарките Graessli-Goricanec. Българките показаха много технична игра, но загубиха с крайното 2-0, въпреки оспорваната борба  за всяка точка във втория гейм и трите мачбола.

Испанките Liliana-Baquerizo поведоха в първия гейм с резултат 21-23 в успорвания мач срещу словашката двойка Dubovcova-Nestarcova. Във вторият гейм също показаха превъзходство и хитра игра, като завършихая с резултат 19-21. Победата е категорична с крайния резултат 2-0 за испанките.

Невероятна победа на Коцето и Миро над Олимпийския отбор от Латвия Samoilovs-Sorokins зарадва публиката още в началото на деня. След два мачбола във втория гейм и страхотна подкрепа от страна на публиката, българите отбелязаха първата си победа с резултат 2-0 (21-14, 22-20). По-късно  те се изправиха срещу беларуската двойка Dziadkou-Vishneuski за място в полуфинала. Мъжката игра на нашите даде резултат и те победиха беларусите с резултат 1-2 (14-21, 24-22, 13-15), който им осигурява място в осморката.

Друга битка в плейаутите бе между България и Холандия. Холандската двойка Stiekema-Varenhorst, която заема 1-во място в основната схема, се изправи срещу най-добрата ни българска двойка Нешев-Димов. Холандците показаха много класна игра и победиха с резултат 2:0. Това ще изправи двете ни български двойки Митев-Градинаров и Нешев-Димов в борба за място на полуфинала по-късно през деня.

Златните медалисти от миналогодишния CEV Challenger Varna, испанците Marcos-García изненадващо загубиха от словаците Kissling, J.-Kovatsch с резултат 0-2 (21-23, 16-21), с което отпаднаха от борбата за призовите места.