2. Фен Зона
  3. България записа две победи на Мондиала във Варшава

България записа две победи на Мондиала във Варшава

Младите национали надиграха Словения с 1:0 в първата си среща от турнира, както и Естония с 6:0 в последната

България записа две победи при участието си на първото световно първенство за деца от домове, което се провежда през почивните дни в полската столица Варшава. Младите национали надиграха Словения с 1:0 в първата си среща от турнира, както и Естония с 6:0 в последната си.

Междувременно българският тим загуби злощастно от Аржентина (0:1) и бе надигран категорично от Русия (0:4) и Холандия (1:2). Така България завърши участието си в четвърта група на състезанието с 6 точки и положителна голова разлика 8:7. Първи в групата завърши настоящият европейски шампион Русия с пълен актив от 5 победи в 5 мача, следван от тима на Холандия, който постигна 4 успеха. Именно тези два отбора продължиха и следващата фаза на турнира.

Мачовете от груповата фаза на турнира бяха с обща продължителност 14 минути, ка то се очаква четвъртфиналите, полуфиналите и финалите, които ще се играят днес, да бъдат с продължителност 30 минути. Всеки отбор има по 10 играчи на възраст до 17 години, като на терена излизат вратар и петима полеви състезатели.

България бе допусната до участие в престижния турнир, след като „Спортс Мениджмънт България” стана официален партньор на организатора на турнира – сдружението „Надежда за Мондиал”. В националния състав на страната ни има четири деца от Стара Загора, три от Враца, едно от София, едно от Благоевград и едно от Белоградчик. Селекционер на националния тим е Митко Коцинов от Стара Загора.