2. Фен Зона
  3. БНР класира Novsport.com за баражите на „Каменица фен купа” за журналисти

БНР класира Novsport.com за баражите на „Каменица фен купа” за журналисти

Със загуба 2-4 от ТВ7 приключи последният за нас мач в груповата фаза

Novsport.com завърши на 2-ро място в групата си на коледния турнир за медии под патронажа на Каменица. В мач без особено значение за крайното класиране паднахме от ТВ7 с 2-4. Без особено значение, защото в двубоя преди нас БНР нанесе инфарктно поражение с 1-0 над колегите от в-к Меридиан Мач и по този начин откри пътя към баража за Novsport.com.

Дали от този факт или от някой друг, нашият отбор започна по-сковано от телевизионерите, които владееха майсторски топката. Така без някакво надмощие падна и първият гол за тях след колективна наша грешка. Негативният развой ни разсъни и на свой ред организирахме няколко скоростни атаки, като отново шансът не бе на наша страна. Първо Кирил Евтимов нацели левия дирек, последва удар на Коритаров почти на празна врата, който бе уловен от стажа на противника. В следващата атака пропуск регистрира и Венци Филипов, който направи не лош двубой за отбора. За съжаление крилото бе зверски ритнат в глезена и впоследствие бе заменен на почивката от Павел Ангелов.

Второто полувреме започна трагично за Novsport.com. За по-малко от 3 минути два бързи гола лишиха от интрига зрителите по трибуните на зала „Христо Ботев”, преди нова грешка, този път на Кирил Евтимов, да помогне на ТВ7 да зашият 4-ти гол във вратата на Митко Андреев.

Едва след това попадение Novsport.com налучка ваксата и след брилянтна комбинация с едно докосване в стил Бразилия от времето на покойния д-р Сократес падна и голът, дело на Милен Германов след пас на Кирил Евтимов. Минутки по-късно отново след асистенция на бургазлията Мишо Узунколев намали за 2-4.

Използвайки умората, а и отпускането на колегите на Емил Кошлуков, нови 2 греди съответно на Кирил Евтимов и Павел Андреев срещнаха вратата на нашия опонент. За повече времето не стигна и ТВ7 се поздрави със заслужено класиране на ¼ финалите, след като реализира 90% от положенията си.

За да се добере до тях, Novsport.com играе утре рано сутринта бараж срещу журналистите на в-к „Стандарт”. Отборът ни очаква от талисмана Стефан-Сивия да е малко по-деен в подкрепата си за тима, както и да запали свещ с едничката цел да прогони каръка на Novsport.com пред гола.