2. Фен Зона
  3. Брезово спечели „Пролет 2011“

Брезово спечели „Пролет 2011“

Отборът на Брезово спечели купата на победителя в Аматьорския футболен турнир „Пролет 2011“, който за трета поредна година се организира със съдействието и под патронажа на ГЕРБ Пловдив Област.

Отборът на Брезово спечели купата на победителя в Аматьорския футболен турнир „Пролет 2011“, който за трета поредна година се организира със съдействието и под патронажа на ГЕРБ Пловдив Област. Футболистите надиграха тима на село Войсил в изключително оспорван финал с 1:0 удара във вратата им. Трети в състезанието остана отборът на Белозем, а тимът на село Боянци се класира на четвърто място.

Пред емоционална публика от целия регион наградите връчи народният представител и областен координатор на ГЕРБ Пловдив Област Димитър Лазаров в присъствието на членове на общинското ръководство и общински съветници от ГЕРБ Марица, на чиято територия традиционно се провежа турнирът. Освен купи за челните места, футболистите получиха екипи и топки.

В състезанието тази година се включиха отбори от селата Крислово, Динк, Скутаре, Труд, Брезово, Борец, Шишманци, Белозем, Боянци, Христо Милево, Войсил, Куклен, Пъдарско, Свобода, град Баня-Карловско и от селото-домакин Калековец.

За съблекалните на стадиона в Калековец ще бъде осигурен бойлер, ангажира се вчера министърът на спорта Свилен Нейков, който пристигна специално, за да връчи награди на младежките отбори, стартирали състезанието, и да насърчи футболистите и публиката за повече занимания със спорт.