2. Фен Зона
  3. Дъното не е близо, но не е и далече

Дъното не е близо, но не е и далече

Целия български народ очакваше с нетърпение мача на Трикольорите със състава на Англия. Очакванията на всички фенове на любимата игра бе, че стадиона ще се напълни, но дори срещу четвъртите в ранг листата на УЕФА националният стадион бе празен. Слабата игра, a и малките ни шансове за класиране на финалите догодина може би са сред главните причини за това.

След мача се уверих в едно, а именно, че националният ни отбор по футбол за пореден път ни убеди в едно- "дъното" не е близо, но не е и далеч. Да, паднахме с 0:3 от Трите лъва, но състава ни показа, че когато иска може да играе като отбор. Ранният гол, който вкараха англичаните ги успокои до известна степен и след него на терена имаше само един отбор. В средата на първото полувреме нашите се опитаха да наложат контрол над топката, но не се получи.

Безличната игра на Живко Миланов и Бандаловски си пролича още в началните минути. Матеус закъсня със смените и още на почивката победителя бе ясен. Лошата атмосфера и безличната игра накараха фенове за пореден път да се "докажат", с расистки обиди и маймунски викове родните "запалянковци" освиркаха не само англичаните, но и "нашия" Маркиньос. Имаше ли къде повече да се изложим?!

Е, намери се начин - след мача доскорошният капитан и реализатор номер едно- Димитър Бербатов излезе с интервю, в което каза няколко истини на членовете на изпълкома. Митко обвини Йордан Лечков, че създава интриги и "мъти водата". Нападателя на Манчестър Юнайтед, който остана в немилост заяви още, че очаква повече от определени играчи и, че не мисли да се завърне в националния. Положителното в цялата работа е, че имаме два мача за създаването и обиграването на нов отбор, който да ни изведе до Световно първенство през 2014г. в Бразилия.