2. Фен Зона
  3. Днес започва Вторият градски турнир по футбол за Купа Бургас

Днес започва Вторият градски турнир по футбол за Купа Бургас

На тегленето на жребия стана ясно, че през месец септември ще стартира Бургаска футболна лига

Днес 20 часа на спортен комплекс Каменица Арена в к-с Зорница започват срещите на Втория градски турнир по футбол за Купа Бургас.

Двайсет и един отбора, разпределени в 7 групи ще участват в надпреварата, която ще продължи до неделя. Първите мачове са в четвъртък а финалите за 3-4 и 1-2 място в неделя от 19.30 часа на електрическо осветление.

Регламентът предвижда да се играят по две полувремена от 15 минути, а отборите ще са съставени от 5+1 състезатели. За финалите се класират отборите заели първите места в своите групи, а съшо така и най-добрия втори, който се определя по точки и голова разлика.

Още при жребия се оформиха т. нар. "железни групи". Като най-непредсказуема е тази с участието на Терористите, W – отбора на радостин Кишишев и миналогодишния шампион Русокастро. Много други отбори с известни футболисти ще премерят сили в надпреварата. На тегленето на жребия присъстваха представители на всички участници, които имаха възможност лично да изтеглят групата и съперниците.

На церемонията присъства и Веселина Деведжиева, шеф на отдел спорт в Община Бургас. На тегленето на жребия стана ясно, че през месец септември ще стартира Бургаска футболна лига, която ще се провежда целогодишно, като в нея могат да уастват аматьорски отбори от целия регион.