2. Фен Зона
  3. Драматичен девети кръг в АМФЛ

Драматичен девети кръг в АМФЛ

С приключването на деветия кръг от АМФЛ изминаха три четвърти от първия полусезон. Изненади все по-рядко се случват, най-вече защото отборите се познават добре, но ето че и този кръг имаше, не една и две. Класирането в челото на дивизиите се поразреди, но първенството е все така оспорвано. Евротур и Павлово все още водят убедително в своите дивизии, Китка запазва засега първото си място, но с мач повече от преследвачите, а в трета дивизия отново има промени в челните позиции. Резултатите от този кръг са следните:

С приключването на деветия кръг от АМФЛ изминаха три четвърти от първия полусезон. Изненади все по-рядко се случват, най-вече защото отборите се познават добре, но ето че и този кръг имаше, не една и две. Класирането в челото на дивизиите се поразреди, но първенството е все така оспорвано. Евротур и Павлово все още водят убедително в своите дивизии, Китка запазва засега първото си място, но с мач повече от преследвачите, а в трета дивизия отново има промени в челните позиции. Резултатите от този кръг са следните:

Първа дивизия
Не за първи, но за последен път Феникс не се събраха и по този начин Фондови сити спечелиха мача си служебно с 5:0, а отборът на Феникс се отказва от участие в турнира. Три обрата на резултата ни предложиха ТУ София и Искър Палас, в доста завързан мач, но като че ли момчетата от Техническия заслужаваха повече победата и я постигнаха с резултат 4:3. В мач който се очакваше да бъде, голов трилър с много драма и напрежение, Китка безапелационно победиха Казан Красна поляна с класическия резултат 3:0. Едва ли има някой, който да не се е изненадал от победата на опашкаря Кючек над коравия тим на IBM, основен принос за която има вратарят им Георгиев записал деветнадесет спасявания. IBM водеше до 10-тата минута с 2:0 с двете дежурни попадения на топреализатора им Jens, но многобройните пропуски на айбиемци позволиха на Кючек да изравни, а в последната минута дори да спечели мача. За разлика от последните си няколко мача този път Аматьорите бяха безапелационни, надигравайки Бунтарите с 6:1, като само точността при завършващия удар им попречи да запишат по изразителна победа. В последния мач от дивизията Реал София, не срещна сериозна съпротива от отбора на Железник, който въпреки, че поведе в резултата в началото на срещата загуби с 3:10 и единствената му утеха може да бъде хеттрика на Ел Маестро – Тодор Петков.

Втора дивизия
В дербито на кръга Добрич загуби нещастно от Ноу Лимит с 2:3. Въпреки, че наваксаха два гола пасив, добричлии допуснаха гол в последната минута на мача, а и най-полезния им играч Андрей бе изгонен в седемдесетата минута за втори жълт картон и ще пропусне следващия мач на отбора си. Евротур записаха поредна победа този път над отбора на Жилет. Категоричната победа с 13:6 е съпроводена с няколко интересни статистически факта – процента точни удари на Евротур е над 64%, а процента спасени удари на вратаря им е под 34%, което означава, че на три удара два са голове. Чавдар отново победи и отново не получи червен картон. В мача на Чавдарите с Белите мечки, завършил при резултат 6:3, бе отбелязан и най-бързия автогол в АМФЛ - едва в първата минута на срещата, за отбора на Чавдар се разписа играчът на Мечките - Качара. В мач с много атаки, удари, греди и спасявания Стантек победи клуб GTI с 8:1, като на това мачът да се превърне в голов трилър попречиха двамата вратари на Стантек, които записаха два пъти повече спасявания от противника, а и GTI удариха четири греди. Алкохолчестър загубиха от Легендите по безапелационен начин с 11:2, като единственото с което ще се запомни мача беше гаменското поведение на вратаря на Легендите, който бе изгонен десетина минути преди края на срещата. Просокър не можаха да окажат подобаваща съпротива на Полиграфите и загубиха с 3:8, като за Полиграфите пет гола отбеляза Кристиян Димитров – Кривия.

Трета дивизия
Челси отново не се събраха и така макар и служебно Ятион записаха първа победа за сезона с 5:0. След като разгромиха миналия кръг Челси с 22:1, Вълците записаха втора поредна победа този път над отбора на Бермудеца. Въпреки, че останаха с човек по-малко едва в 12-тата минута, Вълците заиграха по-мобилизирано и безапелационно победиха Бермудеца с 3:7. С хетрик на стокилограмовия си полузащитник Петър Петров, Мутрагеница победи Интерпол с 3:2 и по този начин сложи край на победната им серия. Въпреки двата гола на Кмета, Ситняково загуби от Юнивърсити с 2:6. Младост победиха Лешарите с 5:0, като головете паднаха през първото полувреме, а през второто дали защото Лешарите поокопитиха или Младост спряха да играят, не се случи нищо запомнящо се освен червения картон на Николов от Младост пет минути преди края. Промил започнаха с головете във вратата на Баравица още в първата минута и спряха в последната, при краен резултат 8:2. В мач, който трябваше да е равностоен, както всеки сблъсък межу отбори, борещи се за първото място Крейзи Генг, записа най убедителната си победа от началото на сезона, прегазвайки Ферион с 7:1. По този начин Ферион сдаде първото място и се свлече на четвърто в може би най-оспорваната дивизия.

Четвърта дивизия
Блока разгроми Хорнет с 9:0, въпреки че на почивката водеше само с 2:0. 262нет сътвори една от сензациите на кръга, като успя да победи носителя на купата и суперкупата Ботев Върбово с 4:0, като с тази втора загуба плана на Ботевци за бърза развръзка в групата бе осуетен преждевременно. Макар на полувремето да нямаше голове, през второто 262 успяха да отбележат цели четири безответни попадения. Юнак победи Асбис с 5:2, като за относително приличната загуба допринесе вратар номер едно на миналия сезон Митко, записал 19 спасявания. Макар да бяха хита на миналия полусезон, през този Асбис, макар и да имат корав отбор, редуват победи със загуби. Поредното равенство 3:3 сътвориха Унекс и Вектор Булс, като за загубените точки могат да съжаляват и от двата отбора: Вектор булс, че пропиляха два гола аванс, а Унекс могат да се сърдят на вратаря си, който малко след като неговия отбор успя да изравни резултата за 3:3 при оставащи десет минути, си изпусна нервите и бе изгонен. Сопетник и Ултра също завършиха на равно, естествено при резултат 3:3. На полувремето резултата беше нулев и явно двата отбора бяха оставили всичко най-интересно за след почивката. И макар Ултра категорично и безапелационно да бяха надиграли противника си (20 спасявания за вратаря на Сопетник срещу едва две за този на Ултра) мача завърши наравно. В последния мач от кръга София Номадс се опита да се противопостави на безкомпромисния отбор на Павлово, но за тяхно нещастие се справи само до средата на второто полувреме и в крайна сметка Павлово записа победа с 8:3.